> Aktuality > Články > 2013-2014

Club Master 2014 Bedřich Valenta a Veronika Dobiášová

Most - Tradiční soutěž o nejlepšího hráče a nejlepší hráčku badmintonového klubu Super Stars Most se uskutečnila ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most za účasti dvaatřiceti hráčů. Soutěž má velký význam pro hráče i trenéry. Na kurtu se střetnou hráči různých věkových kategorií, kteří proti sobě hrát běžně nemohou, mladší hráči sbírají zkušenosti od starších a snaží se jim vyrovnat. Trenéři mohou pozorovat výkonnostní posuny, které hráči udělali během sezóny. I v letošním ročníku bylo možné vidět mnoho zajímavých utkání. Hráči hráli nejprve v základních skupinách, poté postoupili do vyřazovacích bojů a i dále pokračovali až do určení konečného pořadí. V kategorii mužů byl jasným favoritem Bedřich Valenta, který obhajoval titul z loňského ročníku. Valenta také podle předpokladů vybojoval již své třetí vítězství, když ve finále zdolal Samuela Repiara po setech 21:14, 21:11. Ten potom obhajoval druhé místo v souboji s Jakubem Motejlem. Boj to byl dramatický až do samotného závěru. Samuel Repiar nakonec těsně druhé místo obhájil po setech 16:21, 21:6 a 23:21. Jakub Motejl ale musel již o kolo dříve odrážet tlak Tomáše Abrahama, kterého zdolal až ve třech setech 21:18, 19:21 a 21:13. Tomáš Abraham nakonec vybojoval čtvrtou příčku. Situace mezi ženami nebyla před turnajem tak přehledná jako u mužů. Překvapením se nakonec stala Veronika Dobiášová, která za sebou nechala své starší spoluhráčky a stala se Club Masterem pro rok 2014. Ve finále porazila Janu Panochovou po setech 21:19, 21:17. Jana Panochová potom obhajovala stříbrnou příčku před Valerií Ondráškovou. Panochová nakonec po setech 21:12, 21:16 zvítězila, Ondráškové patřilo třetí místo. Čtvrtou příčku nakonec vybojovala Vendula Štroblová. Medailisté si odnesli drobné ceny, poháry a vítězové navíc putovní pohár se jmény předešlých vítězů.