> Aktuality > Články > 2014-2015

Osm zlatých medailí z dánského ISCA Tournament 2015

Vejen (Dánsko) - Jedenáct hráčů se zúčastnilo mezinárodního turnaje ISCA Tournament 2015 v dánském Vejenu. Sportovní centrum Vejen Idrætscenter přivítalo 350 hráčů z Dánska, Islandu, Norska, Německa, Litvy a České republiky, kterou reprezentoval badmintonový klub Super Stars Most. První hrací den byla na programu smíšená čtyřhra. Mezi jedenáctiletými obsadila Kristina Kozempelová s Thaisem Uggerly (ABC Aalborg - Dánsko) druhou příčku. Ondřej Psota a Anna Natálie Kohoutová zvítězili mezi třináctiletými. Vendula Štroblová s Jesperem Andersenem (Viskinge - Dánsko) prošli až do finále, v něm však podlehli páru Elvar Mar Sturlaugsson, Dalros Sara Jonsdottir (Island) 12:21, 15:21 a obsadili celkové druhé místo. Druhý hrací den patřil dvouhrám. V kategorii jedenáctiletých zvítězila suverénka českých soutěží, Markéta Kohoutová. Největší soupeřkou jí byla Søs Andrup Jessen (Esbjerg ESG - Dánsko), kterou zdolala v poměru 11:5, 11:5 a 11:9. Třetí příčku si ze dvouhry dívek odvezla Kristina Kozempelová. Výkonnostní kategorii C potom ve dvouhře chlapců ovládl Filip Šimůnek, v rozhodujícím utkání zdolal Christiana August Amdisen Bossena (Hjerting - IF - Dánsko) 9:11, 11:7, 11:9 a 11:7. Anna Natálie Kohoutová potom ve výkonnostní kategorii A třináctiletých porazila ve finále Karoline Hovedskou Kock (Bramming - Dánsko) 11:2, 11:5 a 11:5 a stala se celkovou vítězkou. Výkonnostní kategorii C vyhrála Tereza Pálková před Jellou Sophií Claus (Eckernförder MTV - Německo). Mezi sedmnáctiletými si ve výkonnostní kategorii B došla pro zlato Vendula Štroblová. Ve finále zdolala Idu Schou (Jernløse - Dánsko) 11:3, 11:8, 11:9. Třetí hrací den patřil čtyřhrám. Mezi jedenáctiletými se dařilo Filipu Šimůnkovi, který nastupoval se svým finálovým soupeřem ze dvouhry Christianem August Amdisen Bossenem. Společnými silami došli až k turnajovému vítězství. Čtyřhra dívek se mezi jedenáctiletými nehrála, a tak nastoupily Markéta Kohoutová s Kristinou Kozempelovou ve čtyřhře ve výkonnostní kategorii A třináctiletých. I přes značný věkový hendikep se dokázaly probojovat až do finále. V něm sice podlehly Fridě Bækdal Georgi s Agnes Back Kranker (Højbjerg - Dánsko) 17:21, 16:21, ale druhé místo je mezi třináctiletými velkým úspěchem. Tereza Pálková se Sidsel Kjær Sørensen (Skodborg - Dánsko) obsadily třetí příčku. Anna Natálie Kohoutová s Julií Skuhrovou ovládly čtyřhru dívek kategorie U15 A před Camillou C. Pedersen (Fjordager - Dánsko) a Johanne Juul Olsen (Harreslev - Dánsko). Trenéři Lukáš Kroc a Martina Fartágová pro hráče připravili i pestrý program s návštěvou Legolandu, prohlídky nejzajímavějších míst hlavního města Kodaň a cestu trajektem. Poděkování za spolupráci patří panu Kozempelovi a za zapůjčení vícemístného automobilu panu Dvořákovi.