Tři prvenství z Grand Prix B Poháru Akademie

Most – Tradiční turnaj Grand Prix B Pohár Badmintonové Akademie se stal opět kořistí domácích hráčů. Při celostátním turnaji vybojovali tři prvenství a jedno třetí místo. Ve smíšené čtyřhře šli tvrdě za vítězstvím Bedřich Valenta a Martina Krocová. Po prvním volném kole jako nasazené jedničky přehráli pár Radek Pistulka, Anna Vocelková (USK Plzeň) 21:9, 21:18, ve čtvrtfinále potom Miroslava Beznosku s Kateřinou Kykalovou (SK Prosek Praha) 21:15, 24:22 a ani v semifinále nepotřebovali více než dva sety pro vítězství nad Václavem Palánem (SK Prosek Praha) a Lucií Krapatovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 21:11, 21:19. Bedřich Valenta s Martinou Krocovou nakonec Pohár Akademie ovládli beze ztráty setu, když ve finále porazili Jakuba Zahrádku s Valentýnou Sonnkovou (TJ Astra ZM Praha) 21:14, 21:11. Druhé vítězství přidal Bedřich Valenta, který si ve druhém kole poradil se svým klubovým spoluhráčem Adamem Twardzikem (Super Stars Most) 22:20, 21:18. Nakonec se ukázalo, že pro Bedřicha Valentu byl nejnáročnější právě tento zápas. Ve třetím kole totiž porazil Lukáše Kurze (TJ Astra ZM Praha) 21:14, 21:13, ve čtvrtfinále Adama Nesvedu (TJ Jiskra Nejdek) 21:9, 21:4 a v semifinále Davida Stejskala (TJ Slovan Vesec) 21:17, 21:13. Finále bylo rovněž jasnou záležitostí Bedřicha Valenty, když porazil Ondřeje Klimeše (TJ Slovan Vesec) 21:16, 21:17. Třetí zlato vybojovala dvojice Martina Krocová, Valerie Ondrášková ve čtyřhře žen. Turnajové jedničky využily domácího prostředí a ve čtvrtfinále přehrály Ivu Foukalovou s Ilonou Mikezovou (TJ Slovan Vesec) 21:14, 21:10. Postup do finále potom vybojovaly ve třech setech nad Lucií Krejčovou (BK Králův Dvůr) a Annou Vocelkovou (USK Plzeň) 21:17, 19:21, 21:14. Ve finále potom zvítězily nad turnajovými dvojkami Petrou Janošovou s Radkou Šilhavou (SK Hamr Praha) 21:16, 22:20. Bronzovou příčku ze dvouhry žen potom přidala Valerie Ondrášková (Super Stars Most). Pohár Badmintonové Akademie Lukáše Kroce ve dvouhře žen putoval do Prahy zásluhou Michaely Zelinkové (SK Prosek Praha).