Valenta a Krocová v Litvě proti svěřencům mistra světa

Kaunas (Litva) – Druhým turnajem v Pobaltí byl turnaj Future Series Yonex Lithuanian International 2018. Volné dny v Kaunasu hráči věnovali odpočinku, prohlídce města, ale i herním tréninkům. Bedřich Valenta se v kvalifikaci dvouhry postavil proti Torjusovi Flaatenovi (Norsko), tentokrát ale nezopakoval výkon z Lotyšska a podlehl po setech 14:21, 16:21. Ani Veronika Dobiášová vítězné utkání z Lotyšska nezopakovala, vítězce kvalifikace Karolině Wladzinské (Polsko) podlehla dvakrát 15:21. Bedřich Valenta s Martinou Krocovou se ve smíšené čtyřhře opět dostali do hlavní soutěže. Los jim ale ani tentokrát nepřál, utkali se totiž s pozdějšími vítězi Callum Hemmingem a Fee Teng Liew (Anglie) 11:21, 9:21. Jako trenér seděla za tímto párem ikona anglického badmintonu Nathan James Robertson, mistr světa a stříbrný z Olympijských her ve smíšené čtyřhře, což ještě více umocnilo nervozitu mosteckých badmintonistů. V hlavní soutěži čtyřhry žen čelila Martina Krocová s Veronikou Dobiášovou bronzovým medailistkám Annabelle Jäger se Stine Susane Küspert (Německo) 9:21, 12:21.