Veronika Koldová popisuje sezónu v německé Regional lize

Most / Gera (Německo)  – V ligovém ročníku 2017/2018 jsem nastoupila po dohodě s vedením klubu Super Stars Most v německé Regionální lize, která je 3. nejvyšší týmovou soutěží. Nastupovala jsem opět v barvách týmu OTG 1902 Gera e. V., se kterým jsme vybojovali právě postup do regionální ligy. Tato sezóna byla pro mě lehčí v tom, že jsem se už se spoluhráči znala a nervozita už nebyla taková jako při mé premiéře v zahraniční lize. Cílem pro náš tým nebyl zisk titulu ani boj o přední pozice, ale snaha o udržení se v soutěži a získání zkušeností. Mou pozicí v týmu byla čtyřhra žen společně s Lisou Geppert. V průběhu sezóny jsem v každém ligovém utkání nastupovala také po domluvě s trenérem do dvouhry žen a smíšené čtyřhry. Soutěž byla rozdělena na dvě části, první část se odehrála do Vánoc a druhá část po vánočních svátcích. V každé části jsme se utkali se všemi družstvy. V soutěži bylo kromě našeho týmu dalších sedm týmů. Po celou sezónu jsme odehráli mnoho vyrovnaných utkání. Dokonce jsme se v průběhu sezóny objevili na předních místech, což pro nás znamenal boj o postup do 2. Bundesligy. Ale v druhé části sezóny nás čekaly utkání na půdě soupeřů, kde je hnali fanoušci k vítězství. Nakonec jsme obsadili pěkné 4. místo. Celkovým vítězem se stal tým 1. BC Sbr.-Bischmisheim. S výkony, které jsem po celou sezónu předváděla, mohu být spokojena. Samozřejmě se nepovede každý zápas dle představ.

Po domluvě vedení klubu Super Stars Most a klubu OTG 1902 Gera e. V., i nadcházející sezónu 2018/2019 budu hostovat v německém klubu OTG 1902 Gera, se kterým budeme tentokrát bojovat už od začátku o postup do 2. Bundesligy. Již 29. září nás čeká utkání na domácí půdě proti týmu 1. BV Maintal. Už se těším na naše fanoušky, kteří nás vždy ženou dopředu a vytváří příjemnou atmosféru.

kompletní výsledky