Třináctiletí bojovali o poslední body před přeborem

Most – Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal další ze série otevřených turnajů ve sportovní hale SportCenter Most, s.r.o. Tentokrát na domácí půdě bojovali hráči kategorie do třinácti let. Byl to poslední turnaj před kvalifikací na mistrovství ČR a hráči jej měli jako tréninkový. Jedinou bronzovou medaili nakonec získala Dominika Hudecová ve čtyřhře dívek s Kateřinou Keilovou (BK TU v Liberci). Ve dvouhře dívek se trojice hráček, Dominika Hudecová, Zhang Zhang Wen a Alena Chocholoušková probojovaly do čtvrtfinále. Poslední jmenovaná potom sehrála třísetové utkání s druhou nasazenou Laurou Starou (BK TJ Baník Most) 21:17, 10:21, 17:21. Zlatou medaili si odvezla Klára Kučerová (SK Prosek Praha). Vítězství ve čtyřhře dívek putovalo také do Prahy zásluhou Lucie Sommerové a Petry Kropáčové (Sokol Radotín Meteor). Dvouhru chlapců vyhrál Jonáš Marek (Sokol Radotín Meteor) a i vítězství smíšené čtyřhry patřilo Praze, zvítězili Klára Kučerová (SK Prosek Praha), Filip Titěra (Sokol Meteor Radotín). Jediné vítězství, které zůstalo v severních Čechách, byla čtyřhra chlapců, zvítězili v ní Marek Štych (BK Goram Teplice) a Dennis Kerpl (BK TU v Liberci).