Abraham zvítězil ve dvouhře, sestry Kohoutovy ovládly čtyřhru

Most – Badmintonisté Super Stars Most vládli přeboru severočeské oblasti kategorie devatenáctiletých, když vybojovali více jak polovinu všech medailových umístění. Hrdinou dvouhry juniorů se stal Tomáš Abraham. Do turnaje nastupoval jako turnajová jednička a plně využil svých zkušeností z mezinárodních soutěží. V prvním kole si poradil s Michalem Salavou (TJ Chemička Ústí n. L.) hladce 21:10, 21:6 a ve čtvrtfinále ještě snadněji přehrál Jana Kubáčka (BK TU v Liberci) 21:7, 21:8. V semifinále se utkal s překvapením dvouhry chlapců Markem Orosem (Super Stars Most), který je stejně tak jako Tomáš Abraham členem Badmintonové Akademie Lukáše Kroce a studentem Podkrušnohorského Gymnázia v Mostě. Třísetový zápas nakonec vybojoval starší a zkušenější Tomáš Abraham 14:21, 21:9, 21:15. O druhé velké překvapení se postaral Jan Králíček, když v semifinále vyřadil druhého nasazeného Filipa Marka (BK TU v Liberci) 12:21, 21:15, 21:19 a účastí ve finále si zajistil životní postup ve dvouhře na MČR. Finále tedy obstarali hráči Super Stars Most, ve třech setech 20:22, 21:10 a 21:16 nakonec zvítězil Tomáš Abraham. Druhý titul pro domácí hráče zajistila suverénním způsobem čtyřhra Anna Natálie a Markéta Kohoutovy. Ve finále zdolaly dvojici Linda Hájková, Kateřina Zimová (TJ Chemička Ústí n. L.) rozdílem třídy 21:5, 21:10. Anna Natálie Kohoutová potom vybojovala druhou příčku ve dvouhře juniorek, když se v semifinále střetla se svou mladší sestrou Markétou, která ve dvou setech vyřadila turnajovou dvojku Michaelu Říhovou (T-Club Berušky) 21:17, 21:15. V sesterském duelu tedy zvítězila starší Anna Natálie 24:22, 11:21 a 21:19. Vítězkou turnaje se nakonec po setech 21:19, 21:14 stala Šárka Líbalová (TJ Slovan Vesec). Stříbro ze čtyřhry chlapců vybojovali Tomáš Abraham s Janem Králíčkem (oba Super Stars Most), bronz si z přeboru odnesl Jakub Straka (Super Stars Most) s Vojtěchem Tajmrem (TJ Slovan Vesec). Také smíšená čtyřhra byla velkým překvapením, když se do finále přes turnajové jedničky Jaroslava Vajsejtla s Šárkou Líbalovou (TJ Slovan Vesec) dostali Marek Oros, Markéta Kohoutová. Bronz z této disciplíny vybojovali Tomáš Abraham a Anna Natálie Kohoutová.