Marek Oros vybojoval první zlato z Grand Prix C v kariéře

Most – Druhý otevřený turnaj sedmnáctiletých, který se konal ve sportovní hale SportCenter Most, s.r.o. přilákal osmapadesát hráčů. Hráči Super Stars Most měli tento turnaj jako poslední test před kvalifikací na MČR, chyběli jen Jan Port a Tomáš Pospíšil. O dvě vítězství pro Super Stars Most se tak postaral skvělým výkonem Marek Oros. Ve dvouhře chlapců v prvním kole hladce zdolal svého mladšího bratra Daniela, který je hráčem TJ Chemička Ústí n. L. 21:8, 21:5. Ve druhém kole si poradil s Vojtěchem Poláčkem (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:13, 21:14 a ve čtvrtfinále porazil Lukáše Bado (Badminton VK Aš) 21:9, 21:13. Semifinále proti Ondřeji Pálinkášovi (TJ Chemička Ústí n. L.) bylo také překvapivě hladké 21:14, 21:11 a ukázalo dobrou formu Marka Orose, který se již těšil na finále proti svému přemožiteli z prvního turnaje Grand Prix C U17 Open. Rozjetý Marek Oros zvítězil i nad prvním nasazeným Vojtěchem Frantou (Sokol Meteor Radotín Praha) ve dvou setech 21:15, 21:17 a vybojoval svou první zlatou medaili z Grand Prix C. Hned druhou přidal ve čtyřhře chlapců ve dvojici se svým finálovým soupeřem ve dvouhře Vojtěchem Frantou. Čtyřhra dívek opět patřila sestrám Kohoutovým. Těžce vybojované semifinále v koncovce nad dvojicí Kristina Kozempelová (BK TJ Baník Most), Šárka Líbalová (TJ Slovan Vesec) 9:21, 21:16, 22:20 potom proměnily ve snadné finálové vítězství nad Tereza Charyparová, Kateřina Mizerová (BK TU v Liberci) 21:9, 21:14. Anna Natálie Kohoutová (Super Stars Most) vybojovala třetí příčku ve dvouhře a Tereza Pálková (Super Stars Most) potom s Vojtěchem Frantou (Sokol Meteor Radotín Praha) přidala bronzovou příčku ve smíšené čtyřhře.