David Vlasák poprvé zvítězil v soutěži Grand Prix

Most – Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal otevřený turnaj Grand Prix D ve sportovní hale SportCenter Most, s.r.o. v kategorii do patnácti let. Někteří trenéři a rodiče bohužel stále nechápou výkonnostní odstupňování a tak na turnaji určeném hlavně pro začátečníky a mladší hráče, kteří potřebují sbírat potřebné zkušenosti mezi staršími, startují i účastníci MČR. Velkým překvapením turnaje se ale stal domácí David Vlasák, který zaskočil své soupeře. Ve dvouhře chlapců porazil nejprve Jiřího Vocilku (BK Goram Teplice), ve čtvrtfinále klubového spoluhráče Jana Kóňu 21:10, 21:14 a v semifinále dokonce turnajovou dvojku Josefa Voláka (BK TJ Baník Most) 24:22, 21:18. David Vlasák ve dvou setech zvítězil i ve finále nad Danielem Orosem (TJ Chemička Ústí n. L.) a stal se poprvé v kariéře vítězem turnaje. Společně s Janem Kóňou vybojoval David Vlasák bronzovou medaili ve čtyřhře, stejně tak jako dvojice Jan Suchopár, Jakub Klokan. V semifinále David Vlasák s Janem Kóňou navíc ještě řádně potrápili turnajové dvojky Blažeje Grznára (BK TJ Baník Most) se Samuelem Hrozou (BK Goram Teplice) 19:21, 21:15 a 13:21. Bronz ze čtyřhry dívek přidala dvojice Alena Chocholoušková, Anna Portová.