Anna Natálie Kohoutová a Marek Oros kralovali dvouhrám

Liberec – Juniorští badmintonisté Super Stars Most zvítězili ve čtyřech z pěti disciplín při Grand Prix C devatenáctiletých v Liberci. Dvouhru chlapců ovládl Marek Oros, když ve druhém kole porazil svého klubového rivala Jana Porta po setech 18:21, 21:15 a 21:11. V semifinále si poradil s Matějem Šilhanem (TJ Jiskra Nejdek) 21:15, 21:12 a postoupil do finále. Tam na něj čekala turnajová dvojka Matěj Volf (BaC Kladno). Po setech 16:21, 21:15 a 21:18 se stal Marek Oros vítězem svého prvního Grand Prix C devatenáctiletých. Dívkám potom kralovala Anna Natálie Kohoutová. Ta v poslední době zaznamenala velký výkonnostní posun a kromě úspěchů ve čtyřhře se svojí sestrou sbírá prvenství i ve dvouhře. V Liberci si nejprve poradila s Kateřinou Mizerovou (BK TU v Liberci) 21:9, 21:15, poté vyřadila svou sestru Markétu po setech 21:16, 19:21 a 21:18. V semifinále porazila nakonec bronzovou Terezu Pálkovou (Super Stars Most), která byla překvapením turnaje, 21:18, 21:11. Ve finále si Anna Natálie Kohoutová poměrně hladce poradila s Martinou Šmídovou (BK Vlaštovka Plzeň) 21:16, 21:8. Proti suverénním sestrám Kohoutovým neměl ve čtyřhře nikdo šanci. Finále nad Lindou Hájkovou s Karolínou Křížovou (TJ Chemička Ústí n. L.) vyhrály hladce 21:6, 21:11. Marek Oros s Janem Portem zvítězili ve čtyřhře chlapců, když ve finále porazili Filipa Gottšteina s Jaroslavem Vajsejtlem (TJ Slovan Vesec) 21:19, 21:12.