Veronika Dobiášová odehrála další mezinárodní turnaj

Záhřeb (Chorvatsko) – Veronika Dobiášová se vydala pro další zkušenosti na turnaj FS Victor Croatian International 2019. V tomto roce se jednalo teprve o její druhý mezinárodní start. Na Slovensku Veronika Dobiášová prošla kvalifikací do hlavní soutěže. V Chorvatsku nastupovala jako dvojka kvalifikace dvouhry žen a soupeřkou jí byla Milena Schnider ze Švýcarska. První set měla pevně v rukou Veronika Dobiášová, soupeřka udělala několik vlastních chyb a pomohla tak k výraznému vítězství hráčky Super Stars Most 21:12. Ve druhém setu soupeřka začala nepříjemně tlačit a využívat svoji výšku. Veronika Dobiášová se nemohla s nástupem soupeřky srovnat a to vedlo k prohře druhého setu 11:21. Pro mosteckou badmintonistku nebylo lehké se s obratem vnitřně vyrovnat a povedlo se jí to až za nepříznivého stavu 4:15 ve třetím setu. Poté se jí opět dařilo tlačit soupeřku k chybám a dostat ji podtlak. Závěr setu sice opět ovládla poměrem 12:6, ale ani mohutný finiš v náročném zápase na vítězství nestačil a Dobiášová podlehla poměrem 16:21. I přes prohru měl zápas velký přínos a získané zkušenosti se určitě povede přetavit ve vítězství na dalším mezinárodním podniku.