Devětasedmdesát mladých hráčů startovalo při Grand Prix A

Most – Druhé Grand Prix A kategorie třináctiletých se uskutečnilo ve sportovní hale SportCenter Most, s.r.o. za pořadatelství badmintonového klubu Super Stars Most. Celkem se na turnaj sjelo devětasedmdesát hráčů a hráček z celé republiky. Domácí reprezentoval teprve desetiletý Jakub Klokan a Alena Chocholoušková s Annou Portovou. Velká naděje budoucnosti, Jakub Klokan zvítězil v prvním kole dvouhry nad Petrem Jurným (SKB Český Krumlov) 21:19, 20:22 a 21:8. Ve druhém kole ale neměl příliš velké štěstí na los, čekala jej turnajová jednička Václav Simon (BK 73 Deltacar Benátky n. J.). Jakub Klokan se po setech 12:21, 5:21 se soutěží rozloučil. Jeho soupeř se pak stal suverénním vítězem turnaje beze ztráty setu. Společně s Annou Portovou nastoupil Jakub Klokan i ve smíšené čtyřhře, kde v úvodním zápase zvítězili nad párem Matyáš Slavík (SC Nové Město n. M.), Pera Říhovská (SK Badminton Přerov) 21:17, 21:18. Ve druhém kole potom podlehli nasazeným sourozencům Bouberlovým (TJ Sokol Vodňany) 14:21, 12:21. Nasazení hráči čekali Jakuba Klokana i ve čtyřhře chlapců společně s Ondřejem Beranem (BK TU v Liberci) 14:21, 14:21. Alena Chocholoušková společně s Annou Portovou podlehly ve čtyřhře třetímu nasazenému páru Eva Fišerová, Eliška Mikešová (SKB Český Krumlov) 17:21, 13:21.