Jan Kóňa třikrát ve čtvrtfinále turnaje Grand Prix D

Ústí nad Labem – Ještě před několika lety byly v severočeské oblasti plně obsazené soutěže Grand Prix D, ze kterých mladí badmintonisté bojovali o postupy na soutěže Grand Prix C a následně na republikový turnaj Grand Prix A. Šlo o zdravou soutěživost, která udržovala týmového ducha i motivaci mladých sportovců. Někteří starší hráči na tyto soutěže rádi vzpomínají, mělo to náboj, chtěli jsme postoupit a vyhrát. Český badmintonový svaz ale systém soutěží změnil a bohužel tak přeměnil zdravou soutěživost na honbu za body, která je hlavně v očích ambiciózních rodičů to nejdůležitější. V severočeské oblasti tak došlo k výraznému úbytku soutěžních hráčů, tím také dochází k poklesu výkonnosti a řetězová reakce se po čase projeví i ve vrcholné fázi, tedy u potenciálních reprezentantů. Přesto se čas od času nějaké, i když nepostupové Grand Prix D mezi hráči objeví. Nevýhodou je, že mohou startovat téměř ti samí hráči jako na vyšší soutěži. Jan Kóňa a Jan Suchopár startovali na takové soutěži v Ústí nad Labem. Prvně jmenovaný zvítězil v prvním kole dvouhry nad Petrem Stumpfem (TJ Chemička Ústí n. L.) hladce 21:3, 21:6. Ve druhém potom po setech dvakrát 21:16 porazil Filipa Glöcknera (BK Goram Teplice). Ve čtvrtfinále ale jeho cestu turnajem zastavil druhý nasazený a pozdější vítěz Jan Brunc (BK Goram Teplice) 6:21, 8:21. Jan Kóňa nakonec obsadil tři čtvrtfinálové příčky.