Sedmnáctičlenná výprava startovala při Danish Junior Open

Farum (Dánsko) – Sedmnáctičlenná výprava tvořena hráči a trenéry badmintonového klubu Super Stars Most a spolupracujícím klubem TJ Slovan Karlovy Vary startovala při turnaji Danish Junior Open 2019. Turnaj byl velmi dobře obsazen, startovalo na něm 588 hráčů ze 72 klubů. Přestože je Dánsko badmintonovou velmocí, jako jedni z mála nepřešli na systém věkových kategorií podle světové badmintonové federace (BWF). Jakub Klokan tedy mohl startovat v kategorii do jedenácti let. V základní skupině porazil Tobiase Neergaarda Mathiesena (Dánsko) 21:14, 21:15 a Adama Bentina Skov (Dánsko) 21:15, 21:15. Jedinou porážku zaznamenal v souboji s pozdějším vítězem Edvinem Ståhlem (Švédsko) 13:21, 14:21 a ze skupiny do dalších bojů tak nepostoupil. Druhý ve své skupině skončil ve dvouhře také mezi devatenáctiletými Tomáš Abraham, když zdolal Toste Isaksona (Švédsko) 18:21, 21:19, 21:12. O postup do dalších bojů jej připravil Frederik Paulsen (Dánsko) 14:21, 16:21. Anežka Hauerová ve stejné kategorii zvítězila nad Selmou Lindgren (Švédsko) 15:21, 21:13, 21:19 a ve třech setech proti Sofii Marquar Larsen (Dánsko) 21:19, 19:21, 12:21 ztratila šanci na postup mezi desítku nejlepších. Tomáš Abraham společně Frejou Mortensen (Dánsko) zvítězili v prvním kole smíšené čtyřhry nad Gústavem Nilssonem a Júlíanou Karítas Jóhansdóttir (Island) 21:16, 21:17. Mezi osmičku nejlepších se ale přes švédský sourozenecký pár Tim a Tania Mörck neprobojovali 20:22, 15:21. Přestože ostatní hráči nedokázali zvítězit, odvezli si všichni mnoho nových zkušeností a zážitků.