Klokan a Chocholoušková přivezli medaile z Liberce

Liberec – Jakub Klokan a Alena Chocholoušková vybojovali medailové umístění při Grand Prix C třináctiletých v Liberci. Jakub Klokan vylepšil ve dvouhře své nasazení, když ve druhém kole porazil Kryštofa Sůvu (TJ Slovan Vesec) hladce 21:5, 21:3, ve čtvrtfinále Matyáše Slavíka (SC Nové Město n. Metují) 21:12, 21:17 a v semifinále druhého nasazeného Marka Štycha (BK Goram Teplice) 21:18, 21:14. Nakonec Jakubovi Klokanovi zůstala druhá příčka, když ve finále těsně podlehl turnajové jedničce Ondřeji Kaplanovi (BK DDM Holice) 17:21, 23:25. Druhé místo přidal i ve čtyřhře chlapců ve dvojici s Ondřejem Beranem (BK TU v Liberci). Také v tomto finále nechybělo moc k turnajovému triumfu. Po setech 14:21, 21:17 a 19:21 nakonec podlehli turnajovým jedničkám Matyášovi Slavíkovi s Lukášem Patzákem (SC Nové Město n. Metují). Alena Chocholoušková startovala pouze ve dvouhře. Po hladkých vítězstvích nad Monikou Niedermayerovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:10, 21:4 a Terezou Ševelovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:4, 21:11 se probojovala do semifinále. Tam podlehla turnajové jedničce Amálii Maixnerové (SK Prosek Praha) 14:21, 10:21 a z turnaje si odvezla bronzovou příčku.