Markéta Kohoutová vyhrála Grand Prix B ve dvouhře

Pardubice – Markéta Kohoutová nechala za zády všechny své soupeřky a zvítězila ve dvouhře dívek kategorie do sedmnácti let při celostátním turnaji Grand Prix B. Jako nasazená dvojka měla první kolo volné a mohla se tak připravit na svoji soupeřku v kole druhém, tou jí byla Veronika Jarošová (TJ Montas Hradec Králové). Markéta Kohoutová zvítězila po setech 21:16, 21:8. Následně vyřadila Natálii Soukupovou (Badminton Rychnov n. K.) 21:11, 21:14. Ve čtvrtfinále si potom poradila s Andreou Kobylákovou (TJ Astra ZM Praha) 21:5, 21:14. Dva sety jí stačily i na postup do finále, když porazila Lucii Metzovou (TJ Sokol Klimkovice) 21:17, 21:15. Set jí vzala až ve finále první nasazená Tereza Šolarová (TJ Montas Hradec Králové), ale byl to set jediný. Markéta Kohoutová se nakonec stala celkovou vítězkou po setech 21:7, 17:21, 21:19. Společně s Lucií Kožnarovou (BK Deltacar Benátky n. J.) ještě přidala bronzovou příčku ve čtyřhře, když překvapivě porazily třetí nasazené Lucii Metzovou (TJ Sokol Klimkovice) s Valérií Žurkovou (BO Chance & Ridera Sport Team) 21:10, 21:16. Dvě bronzové příčky přidal i Tomáš Pospíšil. Ve dvouhře chlapců vyřadil postupně Jaroslava Havlíčka (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 21:15, 21:12, Tomáše Orlíka (SK Prosek Praha) 21:12, 21:9 a Jana Alteru (BaC Kladno) 21:13, 21:14. V semifinále sice podlehl pozdějšímu vítězi Tomáši Paterovi (Sokol Meteor Praha Radotín) 15:21, 19:21, ale bronzovou příčkou potvrdil své nasazení. Druhý bronz přidal ve dvojici s Ladislavem Lešťákem (TJ Jiskra Nejdek).