Veronika Dobiášová Akademickou mistryní České republiky

Brno – České Akademické hry se konaly již po osmnácté, tentokrát bylo hostitelským městem Brno. Mezi dvaadvaceti sporty nechyběl badminton a mezi přihlášenými tři reprezentanti Super Stars Most. Veronika Dobiášová a Veronika Brožkovcová reprezentující Vysokou školu finanční a správní a Bedřich Valenta, který startoval pod hlavičkou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí n. L. Oba singlisté byli v soutěži dvouher nasazeni jako turnajové jedničky. Veronika Dobiášová se své role zhostila opět suverénně a beze ztráty setu postupně zdolala ve druhém kole Dominiku Kurzovou (Vysoká škola tělesné výchovy a sportu PALESTRA) 21:14, 21:17, v semifinále Kateřinu Hejdrychovou (Univerzita Karlova v Praze) 21:12, 21:8. Ve finále i dlouholetou reprezentantku Magdalénu Lajdovou (Univerzita Karlova v Praze) 21:6, 21:17. Při svém prvním startu na Akademickém Mistrovství ČR získala hned svůj první titul. Společně s Veronikou Brožkovcovou reprezentovaly Vysokou školu finanční a správní ve čtyřhře žen. Za stavu 12:10 se ale Veronika Brožkovcová zranila a o medaili se tak budou muset poprat zase za rok. Bedřich Valenta porazil ve druhém kole Jakuba Mazúra (Masarykova Univerzita) 21:13, 21:17 a v semifinále potom Jakuba Skřivana (Metropolitní univerzita Praha) 21:10, 21:19. Ve finále doplatil Bedřich Valenta na chybějící síly z vyrovnaného finále čtyřhry, kde nastoupil s Vojtěchem Šelongem (Mendelova univerzita v Brně). V duelu s Petrem Beranem (Vysoké učení technické v Brně) a Lukášem Holubem (Obchodní akademie, Střední pedagogická škola, VOŠ a Jazyková škola s právem SJZ, s. r. o.) nakonec podlehli 18:21, 21:23. Lukáš Holub nakonec ve dvouhře zvítězil nad Bedřichem Valentou po stech 21:7, 21:9. Valenta si tak z Akademického MČR odvezl dvě stříbrné medaile.

Poznámka redakce: Jak dokáže Český badmintonový svaz ocenit výkon vítězky, která suverénně zvítězí? „Magdaléna Lajdová mohla získat dokonce všechny tři tituly. O ten poslední ji ale ve dvouhře žen připravila Veronika Dobiášová, která zvítězila 21:6 a 21:17.“ To je celá zmínka o vítězce dvouhry žen při Akademickém Mistrovství ČR. No a pak, že se všem v ČBaS měří stejným metrem.