Sudhakar Reddy Cup 2019, známe vítěze mezinárodního turnaje

Most – Badmintonisté odehráli na mezinárodním soustředění tradiční turnaj v párových disciplínách. Turnaj se od letošního ročníku jmenuje Sudhakar Reddy Cup na památku zesnulého indického trenéra. Rozlosování turnaje provedla generální sekretářka Badminton Malta JoAnne Cassar, která je hostem patnáctého ročníku soustředění. Společně s Martinou Krocovou se potom staraly o průběh soutěže. Hráči a trenéři na začátku turnaje převzali trička značky Victor, generálního sponzora, s logem soustředění. Jako dárek u příležitosti patnáctého ročníku obdrželi všichni účastníci chladící ručník s lahví a logem soustředění. Vítězi třetí tréninkové skupiny se stali Fellin Ruben (Itálie), Zhang Zhang Wen (Čína). Po velmi vyrovnaném souboji druhé místo obsadili Manuel Pircher (Itálie), Tereza Čechová (ČR) 20:22, 26:24, 22:20. O třetí příčku se dělili Andrejs Vilnijs (Lotyšsko), Lisa Kleinrubatscher (Itálie) a Jan Kóňa (ČR) s Emily Abela (Malta). Druhou skupinu ovládla dvojice Francesca Clark (Malta), Karolína Fišerová (ČR). Druhé místo po setech 15:21, 16:21 obsadili Mark Obermaier (Německo), Melanie Grech (Malta). Bronzovou příčku potom obsadili Gustavs Davids Brečś (Lotyšsko), Sarah Langes (Itálie) a Isaac Axisa, Elenia Haber (Malta). V první skupině po třísetovém finále 21:17, 13:21 a 21:17 zvítězila dvojice Tomáš Pospíšil, Markéta Kohoutová (ČR), před Samuelem Cassarem (Malta) a Martinou Krocovou (ČR). O bronz se dělili čeští badmintonisté Marek Oros, Veronika Dobiášová a Pavlína Krpatová s Ivetou Strnadovou.