Tomáš Pospíšil a Markéta Kohoutová zářili při Grand Prix B

Ústí n. L. – Sedmnáctiletí bojovali při celostátním turnaji Grand Prix B a ukázali výrazný posun z letní přípravy. Prvním testem byl nově složený pár do smíšené čtyřhry Tomáš Pospíšil, Markéta Kohoutová. První kolo bylo náročné, premiéra a hned nepříjemný soupeř z SK Proseku Praha Marek Schumpeter, Karolína Nachtmanová. Hráči Super Stars Most ale nakonec zvítězili po setech 20:22, 21:18, 21:17. Poté vyřadili nasazený pár Petr Krejčí (SK Prosek Praha), Viktorie Hoffmanová (TJ Slovan Karlovy Vary) 21:9, 21:15. Velkým překvapením bylo dvousetové vítězství nad dalším nasazeným párem Jan Rázl (BK TU v Liberci), Kristina Kozempelová (BK TJ Baník Most) 21:16, 21:14. Do třetice nasazený pár ve čtvrtfinále a do třetice vítězně. Pospíšil s Kohoutovou porazili po setech 20:22, 21:13, 21:11 Pavla Maňáska (Badminton Rychnov n. K.) s Klárou Petruškovou (TJ Sokol Klimkovice). Stop jim vystavili až v nedělním semifinále pozdější vítězové Jakub Diviš (Badminton FSpS MU), Ema Staňková (Sokol Radotín Meteor Praha). Ve dvouhře Markéta Kohoutová zvítězila nad Gabrielou Kuptíkovou (SK Prosek Praha) hladce 21:5, 21:4, poté nad Andreou Kobylákovou (TJ Astra ZM Praha) 21:8, 21:14 a ve čtvrtfinále i nad Lucií Metzovou (TJ Sokol Klimkovice) 21:7, 21:14. Rozjetá Markéta Kohoutová v nedělním semifinále vyřadila turnajovou jedničku Klárou Petruškovou (TJ Sokol Klimkovice) 15:21, 21:19 a 21:15. Finále bylo hodně nervózní a koncovka třetího setu loterií, kterou nakonec vyhrála o dva body soupeřka Kristina Kozempelová (BK TJ Baník Most) 21:17, 8:21 a 20:22. Velké zlepšení během letní přípravy zaznamenal Tomáš Pospíšil a při celostátním Grand Prix B svou formu potvrdil. Nejprve vyřadil Jakuba Müllera (BK 73 Deltacar Benátky n. J.) 21:3, 21:18, poté Vojtěcha Frantu (Sokol Meteor Radotín Praha) 21:11, 21:16. V semifinále na něj čekal účastník ME sedmnáctiletých a turnajová jednička Vojtěch Poříz (Start Jihlava). Tomáš Pospíšil se soupeře nezalekl a v prvním setu jej smazal poměrem 21:9, ve druhém setu uhrál koncovku nastavené hry 25:23 a radoval se z postupu mezi nejlepší čtyři. Další skalp si připsal v semifinále, když po setech 12:21, 22:20 a 21:16 porazil Tomáše Matulu (BO Chance & Ridera Sport team). Ve finále už po velkém množství odehraných těžkých zápasů nezbyly síly na dalšího reprezentanta Matěje Rzeplinského (TJ Slavoj Český Těšín), se kterým ve třetím kole sehrál tři sety Marek Oros. Tomáš Pospíšil ale druhým místem dokázal, že patří mezi nejlepší hráče kategorie sedmnáctiletých. Zklamáním bylo chování některých reprezentantů, kteří by asi neměli na Grand Prix B vůbec startovat a pokud ano, měli by být výrazně lepší, než „běžní hráči“. Opak byl ale pravdou, sebevědomí reprezentantům rozhodně nechybí, s výkonností to ale už je horší.