Vítězství a bronz Markéty Kohoutové při Grand Prix A

Hradec Králové – Markéta Kohoutová si připsala další vítězství a bronz z celostátního turnaje Grand Prix A. Tentokrát mezi sedmnáctiletými v Hradci vybojovala společně s Martinou Ševčíkovou (Badminton FSpS MU) zlato ve čtyřhře dívek. V prvním kole si poradily se sestrami Kobylákovými (TJ Astra ZM Praha) 21:15, 21:10, ve čtvrtfinále porazily dvojici Tereza Durmiši (TJ Sokol Židlochovice), Helena Novotná (SK Badminton Tábor) 21:9, 21:7. V semifinále jim k vítězství nakonec stačily také dva sety, když Barboru Johnovou (Sokol Radotín Meteor Praha) a Terezu Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové) porazily 21:19, 22:20. Nakonec z turnaje Markéta Kohoutová s Martinou Ševčíkovou odjížděly neporaženy a po finálovém vítězství dvakrát 21:15 nad Lucií Metzovou (TJ Sokol Klimkovice) s Valérií Žurkovou (B.O. Chance Ostrava Ridera Sportlub) neztratily za celý turnaj ani set. Ve dvouhře Markéta Kohoutová potvrdila své nasazení, když ve druhém kole jako turnajová trojka vyřadila domácí Veroniku Jarošovou (TJ Montas Hradec Králové) 21:17, 21:12 a do semifinále postoupila přes Lucii Metzovou (TJ Sokol Klimkovice) 21:16, 21:12. Pozdější vítězce a turnajové jedničce Petře Maixnerové (Badminton Rychnov n. Kněžnou) sebrala nejvíce bodů, ale na vítězství to nestačilo 23:25, 14:21. Markéta Kohoutová si tak z prvního Grand Prix A sedmnáctiletých odvezla vítězství a třetí místo.