Stříbro a bronz z Victor Poháru Badmintonové Akademie

Most – Victor Pohár Badmintonové Akademie Lukáše Kroce byl poslední celostátní soutěží, která se stihla odehrát před preventivním opatřením vlády proti šíření koronaviru. Soutěž ale i tak byla ve stínu určitých obav a letošního ročníku se účastnilo pouze šedesát sedm hráčů, toho loňského pětaosmdesát. Ve startovní listině chyběli oba loňští vítězové dvouher, tedy hlavní kategorie poháru. Veronika Dobiášová z důvodu doléčování zranění kolene po MČR a Bedřich Valenta, který se rozhodl do soutěže nenastoupit. Sice tak domácí klub Super Stars Most zůstal letos bez vítězství, ale do finále se překvapivě dostal juniorský pár Anna Natálie a Markéta Kohoutovy. V prvním kole turnaje porazily nasazený pár Soňa Königsmarková (TJ Bílá Hora Plzeň), Iveta Strnadová (TJ Sokol Dobruška) dvakrát 21:15. Ve čtvrtfinále potom zdolaly Kateřinu Frischovou (TJ Sokol Klimkovice) s Annou Škarkovou (Badminton Akademie Olomouc) 21:17, 21:12. Semifinále nakonec bylo pro hráčky Super Stars Most bez boje, pro zranění do něj nenastoupil pár Anežka Nováčková, Lucie Krejčová (BK Králův Dvůr). Anna Natálie a Markéta Kohoutovy po finálové prohře se Soňou Hořínkovou (TJ Slovan Vesec) a Kateřinou Valentovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 18:21, 9:21 obsadily skvělé druhé místo. Je to tak jejich první společné celostátní finále v kategorii dospělých.  Ke stříbru přidaly bronz ze čtyřhry také Martina Krocová s Veronikou Brožkovcovou. Ve čtvrtfinále si poradily s párem Jitka Benešová, Šárka Vlášková (SK Prosek Praha) 21:12, 21:17. Po prohře s pozdějšími vítězkami si z turnaje odnesly bronzovou příčku. Vítězkou dvouhry žen se stala Soňa Hořínková (TJ Slovan Vesec) a mužům kraloval Jan Viktora (TJ Sokol Doubravka). Smíšenou čtyřhru vyhrála dvojice Pavel Synovec (Sokol Meteor Radotín Praha) a Valentýna Sonnková (TJ Astra ZM Praha). Čtyřhra mužů se potom stala kořistí páru Mirko Šída (BK TU v Liberci), Přemysl Voráč (USK Plzeň).