Vydařený šampionát veteránů nabídl zajímavé souboje

Most – Victor Mistrovství České republiky veteránů hostila sportovní hala SportCenter Most, s.r.o. za pořadatelství badmintonového klubu Super Stars Most a bylo se na co dívat. Soutěže se i v této nelehké době účastnila více jak šedesátka hráčů. Ve startovní listině nechyběli mnohonásobní mistři ČR Eva Titěrová, Diana Pražáková, Martin Herout, René Neděla, ale i hráči kategorie nad sedmdesát let. Zápolení hráčů napříč kategoriemi od pětatřiceti let zahájil dvojnásobný olympionik v Yachtingu Martin Trčka. Po zaznění národní hymny v podání žákyně ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě, Kateřiny Pazderové, se do boje pustili hráči nejstarší kategorie ve dvouhrách a nejmladší kategorie ve smíšené čtyřhře. Nejúspěšnější hráčkou byla nakonec Eva Titěrová, která si z Mostu odvezla tři tituly. Po dvou zlatých si ze šampionátu odvezli René Neděla, Martin Herout a Michal Koudelka. Nouze nebyla ani o zajímavá finále. V kategorii nad pětačtyřicet let zvítězili ve čtyřhře Jan Jirásek (Sokol Radotín Meteor Praha) s Michalem Koudelkou (TJ Sokol Křemže) nad Radovanem Gregorem s Janem Jurkou (oba SK Prosek Praha) až o dva body nastavené hry třetího setu 19:21, 21:18 a 22:20. Ve čtyřhře mužů nad padesát let Ladislav Fuksa (SK Hamr) a Yury Grace (Start Jihlava) zvítězili ve třech setech 17:21, 21:19 a 21:13 nad párem Ivo Černý (SKB Český Krumlov), Zdeněk Gonda (TJ Jiskra Nejdek). Medaili pro domácí klub zajistil ve dvouhře nad čtyřicet pět let Jan Port (Super Stars Most). Obhájce loňského prvenství nakonec vybojoval bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále porazil Vratislava Vlka (BaC Kladno) hladce 21:9, 21:7. V semifinále ale nakonec podlehl ve třech setech pozdějšímu Mistru ČR Michalu Koudelkovi (TJ Sokol Křemže) 14:21, 21:13 a 13:21. Všichni medailisté si odvezli ceny, které do soutěže věnovala značka Victor a každý účastník obdržel od Minipivovaru Most originální láhev piva. Připravena byla také originální medaile vyrobená přímo k příležitosti konání MČR veteránů 2020. Dalšími partnery soutěže bylo Město Most, internetový obchod vsenabadminton.cz, sportovní hala SportCenter Most, s.r.o., hotel Cascade a Český badmintonový svaz.