Markéta Kohoutová dvakrát stříbrná při celostátním GPA

Ústí n. L. – Markéta Kohoutová podle očekávání zářila při celostátním turnaji Grand Prix A kategorie do sedmnácti let. Ve dvouhře dívek bylo cílem potvrdit nasazení a to se také podařilo. Ve druhém kole ve třech setech zvítězila nad Kateřinou Pokornou (BK 73 Benátky n. J.) 21:10, 21:23 a 21:15. Ve čtvrtfinále jí stačily dva sety 21:15, 21:17, aby zvítězila nad Lucií Skařupovou (SK Badminton Přerov). Postup do finále potom opět vybojovala ve třech setech nad Karolínou Hejdukovou (SK Hamr Praha) 21:15, 16:21 a 21:12. Ve finále potom podlehla turnajové jedničce Petře Maixnerové (Badminton Rychnov n. Kněžnou) 9:21, 15:21. Ve čtyřhře dívek po reprezentačních rošádách nastupovala vůbec poprvé s Karolínou Hejdukovou (SK Hamr Praha). Nesehraný pár vyřadil nejprve Zuzanu Hrdinovou (B.O. Chance & Ridera Sport team) a Justýnu Muchovou (Badminton Rychnov n. Kněžnou) 21:8, 21:17. V dalším kole porazily sestry Klímovy (Sokol Radotín Meteor Praha) 21:13, 21:14. Dramatický souboj přišel až v semifinále, kde o dva body nastavené hry třetího setu vyřadily Barboru Johnovou (Sokol Meteor Radotín Praha) s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové) 12:21, 21:17, 22:20. Ve finále podlehly turnajovým jedničkám Petře Maixnerové (Badminton Rychnov n. Kněžnou) a Kristině Kozempelové (BK TJ Baník Most) ve třech setech. Markéta Kohoutová si tak z Grand Prix A odvezla dvě stříbrné medaile.