Velké výpravy do zahraničí i setkání s Carolinou Marin

Most  –  Dnes se opět lehce ohlédneme zpět do historie. Jednou ze zajímavostí historie je jistě fakt, že se náš klub účastnil soutěží ve třiačtyřiceti zemích na čtyřech kontinentech a jeho hráči navštívili spoustu významných míst. V minulosti bylo zvykem, že se takových akcí účastnila velká spousta hráčů, i když byl poměr ekonomických nákladů podstatně vyšší, než je nyní. Jedním z velmi oblíbených turnajů byl Junior Olve Tournamet v Belgii, toho se v roce 2006 účastnilo čtrnáct hráčů klubu. Bedřich Valenta si mezi jedenáctiletými zahrál ve dvouhře se současným předním hráčem Markem Caljouwem (Nizozemsko). Na tomto turnaji jsme se také setkali se třináctiletou Carolinou Marin, která sice vévodila španělskému týmu, ale v tu dobu nikdo netušil, že se jednou stane světovou šampionkou a olympijskou vítězkou. Stejně početné výpravy cestovaly i na soutěže do Dánska či Slovinska. V roce 2016 startovala na turnaji v Luxembursku desítka hráčů a hráček. V roce 2019 při Danish Junior Open bojovala sedmnáctičlenná výprava, kde náš klub spojil svou účast se Slovanem Karlovy Vary.  Výjimkou nebyla ani masivní účast klubu na domácích soutěžích. Krajského přeboru U13 se například účastnilo třiadvacet hráčů Super Stars Most. Atraktivita domácích soutěží ale upadla po zrušení postupového systému a tím se snížil i zájem o účast. I přes apel na svazové funkcionáře se nepodařilo systém opět zatraktivnit. Náš klub ale chystá pro nové generace opět spoustu zajímavých zahraničních i tuzemských akcí a atraktivita chybět rozhodně nebude.