Markéta Kohoutová hrála dvě finále při Grand Prix A

Hradec Králové – Markéta Kohoutová si při Grand Prix A kategorie devatenáctiletých zahrála dvě finále. První kolo dvouhry měla Markéta Kohoutová jako nasazená volné a tak mohla sledovat své soupeřky. Ve druhém kole ji čekala Ivana Treperová (SK Prosek Praha), s tou si poradila hladce 21:12, 21:14. Také souboj o postup do semifinále nebyl pro Kohoutovou nijak náročný, nad Andreou Kobylákovou (TJ Astra ZM Praha) zvítězila 21:14 a 21:11. Set ztratila až v boji o postup do finále s Eliškou Bílkovou (SK Hamr) 21:18, 17:21, 21:15. V prvním finále dvouhry mezi devatenáctiletými podlehla Kláře Šilhavé (SK Hamr) po setech 19:21, 14:21. Aktuálně patří Markétě Kohoutové mezi juniorkami sedmá příčka národního žebříčku. Druhé finále si zahrála ve čtyřhře společně s Valérií Žurkovou (B.O. Chance Ostrava Sportclub), když jako turnajové dvojky porazily ve druhém kole Magdalénu Čermákovou s Andreou Kobylákovou (TJ Astra ZM Praha) 21:13, 18:21 a 21:18. Semifinálové utkání bylo o poznání snazší a k postupu do finále stačily dva sety nad Barborou Johnovou (Sokol Radotín Meteor Praha) s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové) 21:9, 21:15. Ve finále podlehly Kohoutová s Žurkovou dvakrát 17:21 dvojici Šilhavá (SK Hamr), Ševčíková (Badminton FSpS MU). Markéta Kohoutová tak z prvního juniorského Grand Prix A po koronavirové pauze přivezla dvě stříbrné medaile.