Jako nejmladší hráčka turnaje získala Thea Kalkusová bronz

Most – Ve sportovní hale SportCenter Most se uskutečnil další badmintonový turnaj. Tentokrát tréninkové centrum badmintonového klubu Super Stars Most hostilo kategorii do třinácti let. Tuto kategorii výrazně poznamenala pandemie koronaviru a také chybějící podpora široké základny ze strany Českého badmintonového svazu. Nucená přestávka zapříčinila absenci mladších ročníků v soutěžích a od nové sezóny, po přechodu ročníku 2009 do vyšší věkové kategorie, bude tento fakt ještě výraznější. Prohlubuje se také výkonnostní rozdíl. Nejmladší hráčkou soutěže byla desetiletá Thea Kalkusová (Super Stars Most), která si nakonec ze soutěže odnesla bronzovou medaili za účast. Ve čtyřhře dívek společně s Julií Rumlovou (TJ Astra ZM Praha) byly nalosovány rovnou do semifinále, kde podlehly druhým nasazeným Michaele Fedorkové (SKP Kometa Brno – RS Badminton) s Kristýnou Gerbelovou (SK Prosek Praha) 5:11, 11:21. Druhým zástupcem klubu byl Daniel Harnisch, ale ani on neměl štěstí na los. V prvním kole dvouhry narazil na turnajovou jedničku a Thea Kalkusová na turnajovou dvojku. Začínající hráči nyní nemají na soutěžích lehkou pozici, ale každá zkušenost se počítá a může v tréninkové přípravě dobře posloužit.