Jakub Klokan přivezl stříbro z Grand Prix A

Pardubice – Posledním turnajem ze série národních Grand Prix A byl turnaj starších žáků. Na něm se v barvách Super Stars představil Jakub Klokan. Během dlouhé soutěžní přestávky způsobené preventivními opatřeními proti šíření koronaviru se z hráče kategorie mladších žáků stal žák starší. Chybějící pozvolný přechod do starší kategorie ale na sobě nenechal znát. Společně s členkou sportovního střediska ČBaS při Super Stars Most Terezou Grznárovou (BK TJ Baník Most), zvítězili hladce v úvodním kole smíšené čtyřhry nad Danielem Ryšánkem (MTAC Praha) se Štěpánkou Nýdrlovou (SK Prosek Praha) 21:11, 21:15. Ani ve druhém kole se nenechali zaskočit a zvítězili poměrem 21:19, 21:7 nad domácími Kryštofem Ježkem a Adélou Fridrichovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice). Čtvrtfinálovou účastí potvrdili své nasazení, ale Klokan s Grznárovou pokračovali beze ztráty setu dál. Po setech 21:17, 21:15 vyřadili turnajové dvojky, sourozence Jakuba a Barboru Bouberlovi (TJ Sokol Vodňany). V semifinále svůj úspěch ještě vylepšili, když porazili Ondřeje Kaplana (TJ Sokol Polabiny Pardubice) s Lucií Tománkovou (SK Hamr) 21:16, 21:12. Finálový duel proti sehrané dvojici Václav Simon, Karolína Kalkušová (BK 73 Benátky n. J.) byl sice nad jejich možnosti, ale stříbrná medaile z Grand Prix A je velkým úspěchem. Jakub Klokan tak rozšířil řady medailistů z Grand Prix A. Ve dvouhře postoupil do druhého kola bez boje. Tam se utkal s Liborem Raškou (BK Kopřivnice) a přesvědčivě zvítězil 21:17, 21:10. Los ale nebyl příznivý a hned ve čtvrtfinále narazil na suveréna, turnajovou jedničku a pozdějšího vítěze Václava Simona (BK 73 Deltacar Benátky n. J.) a se soutěží se musel rozloučit 4:21, 14:21. Stejný soupeř po třetí čekal na Jakuba Klokana (Super Stars Most) ve čtyřhře s Kryštofem Klímou (TJ Sokol České Budějovice). Dvojici Václav Simon, Petr Martinec (BK 73 Benátky n. J.) podlehli 14:21, 12:21.