Krocová s Dobiášovou v Dominikánské republice se zastávkou v USA

Punta Cana (Dominikánská republika) / New York (USA) – Seznam zemí, ve kterých se představili hráči Super Stars Most se rozšířil o další zemi na čtyřiačtyřicet, a to díky startu Veroniky Dobiášové s Martinou Krocovou při III. Dominican Open. Při zpáteční cestě navíc hráčky navštívily Spojené státy americké. Jejich cestu si přiblížíme právě v tomto článku. Cestování není v této době úplně jednoduché, ale pokud máte dokončené očkování a dostatek zkušeností, vše se dá zvládnout a navíc to nemusí být ani drahé. Cesta do Dominikánské republiky vedla z Prahy do Madridu a odsud přímo na karibský ostrov. První dny před turnajem strávily naše hráčky aklimatizací v oblasti Punta Cana, kde se nachází jedny z nejkrásnějších pláží světa. Bílý písek nekonečných pláží lemovaných kokosovými palmami a velmi teplé Karibské moře se stalo jejich domovem na prvních několik dní. Odsud se naše hráčky vydaly na cestu za poznáním do vnitrozemí ostrova. Navštívily kávové plantáže, tropické porosty zvlněné krajiny plné exotických rostlin, výrobnu doutníků, ochutnaly cukrovou třtinu, skořici či vanilku a navštívily zajímavé památky. Ze západního pobřeží se potom přesunuly do hlavního města Santo Domingo, kde se konal turnaj, ale i zde se našel prostor na poznávání místní kultury, památek i přírody. Ostrov v roce 1492 objevil Kryštof Kolumbus, jeho sídlo bylo také místem, které naše hráčky navštívily. Prohlédly si národní park Mirador del Este, kde se nachází tři jezera Los Tres Ojos. Vápencové jeskyně se sytě modrými jezírky. Po skončení turnaje cestovaly Veronika Dobiášová a Martina Krocová do USA. Jejich cílem byl New York. Dvě noci strávily v hotelu na Time Square a během pobytu navštívily Central Park, Sochu Svobody, Ellis Island, Broadway, World Trade Center, památník obětem teroristického útoku 11. září 2001 a na závěr ještě vystoupaly na Empire State Building. Potom je po více jak dvou týdnech na americkém kontinentu čekal let z letiště JFK zpět do Evropy.