Vítěznou sérii Dobiášové přerušilo Grand Prix A v Plzni

Plzeň – Po dvou jasných vítězství dvouhry žen při Grand Prix C a Grand Prix B dospělých se Veronice Dobiášové vítěznou sérii při GPA Velké Ceně Plzně dokončit nepodařilo. V prvním kole sice přehrála Vendulku Pazderovou (TJ Jiskra Nejdek) 21:10, 21:8, ale v osmifinále podlehla ve třech setech nasazené Lucii Krulové (Badminton FSpS MU). Dobiášové aktuálně patří jedenáctá příčka národního žebříčku dvouhry žen, což jí zajišťuje přímý postup pro MČR. Jejím cílem ale aktuálně nejsou body v českém žebříčku. Cílem je konfrontace v mezinárodním měřítku a české soutěže jsou spíše součástí tréninkového procesu. Stejné pořadí jako ve dvouhře potom obsadily s Martinou Krocovou i ve čtyřhře žen. Mezi osmičku nejlepších párů se probojovala Anna Natálie Kohoutová společně s Kateřinou Pokornou (BK 1973 Benátky n. J.), když ve třech setech porazily domácí Kláru Benediktovou a Annu Dvořákovou (BA Plzeň) 21:12, 17:21 a 21:15. Ve čtvrtfinále potom podlehly druhým nasazeným Soně Hořínkové (TJ Slovan Vesec) s Kateřinou Valentovou (TJ Sokol Polabiny Pardubice) 12:21, 13:21.