Kalkusová, Schlosserová a Klokan na soutěžích Grand Prix B

Praha / Brno – Hlavní město bylo dějištěm druhého Grand Prix B kategorie mladších žáků. Thea Kalkusová a Lucie Schlosserová se po třech měsících účastnily druhého národního turnaje a posun ve výkonnosti byl vidět značný. Cílem prozatím nejsou medailová umístění při celostátních soutěžích, ale právě kontrola naučených dovedností. Velká škoda, že se pořadatel Sokol Meteor Radotín Praha rozhodl neodehrát zápasy o pořadí pro vyřazené v prvních kolech. Protože právě hrát je v tomto věku je velmi důležité. Thea Kalkusová podlehla Anně Pargačové (BK Kopřivnice) 7:21, 6:21. Tentokrát ale měla lepší den Lucie Schlosserová, která byla ve druhém setu blíže k vítězství nad Eliškou Ballákovou (SK Hamr) 12:21, 17:21. Ve čtyřhře společně dvakrát 14:21 prohrály s Eliškou Ballákovou a Sárou Kupilíkovou (SK Hamr). Zatímco nejmladší kategorie sbírala zkušenosti v Praze, Jakub Klokan je sbíral mezi staršími soupeři v Brně při Grand Prix B kategorie mladších dorostenců. Role turnajové jedničky na celostátním turnaji byla nelehkým úkolem. První kolo volné a ve druhém hned účastník ME Kryštof Klíma (TJ Sokol České Budějovice). Jakub Klokan ve třech setech 21:10, 18:21 a 21:16 svého rivala porazil a postoupil do čtvrtfinále. V dalším duelu ale nestačil na o dva roky staršího soupeře a pozdějšího finalistu Vojtěcha Matuše (B.O. Chance Ostrava SportClub) 17:21, 20:22. V párových disciplínách sehrál ještě tři třísetové zápasy. Cíle při obou soutěžích tak byly splněny.