Dobiášová poprvé v roli nasazené hráčky při světové soutěži

Bordeaux (Francie) – Na konci letní tréninkové přípravy odletěla Veronika Dobiášová k břehům atlantského oceánu na turnaj Victor Future Series Nouvelle-Aquitaine 2022. Poprvé v kariéře byla na turnaji světové série dospělých nasazenou hráčkou hlavní soutěže dvouhry žen. Prozatím si vyzkoušela tuto roli jen v kvalifikaci, byla to tedy nová zkušenost a očekávala se nováčkovská daň. Nakonec byl zápas prvního kola proti Mirjam Lindgärde (Švédsko) dramatickým soubojem až do samotného závěru třetího setu. V prvním setu podlehla Veronika Dobiášová 18:21, ve druhém otočila z nepříznivého stavu 11:17 a vyhrála 22:20. Třetí set byl vyrovnaný až do stavu 19:19, nakonec ale měla více štěstí soupeřka a získala poslední dva body vyrovnaného zápasu. V prvním kole se se soutěží rozloučila i turnajová jednička Beatriz Corrales (Španělsko), když podlehla ve dvou setech Thi Anh Thu Vu (Vietnam) 9:21, 17:21. Stejné soupeřce podlehla Veronika Dobiášová na turnaji Yonex Bonn International, sehrála s ní ale tři sety. Thi Anh Thu Vu se potom stala vítězkou soutěže ve francouzském Bordeaux.