Jakub Klokan ve čtvrtfinále Spanish Youth U15 na Ibize

Ibiza (Španělsko) – Jakub Klokan dosáhl dalšího úspěchu, tentokrát startoval při Spanish Youth U15 na Ibize. Pro mnohé národní týmy byl tento turnaj generálkou před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy stejné kategorie, které se koná právě teď na stejném místě. Jakub Klokan je sice národní jedničkou smíšené čtyřhry, ale přednost v nominaci dostali jiní hráči, v českém badmintonu totiž stále nestačí být nejlepší. Badmintonový klub tak pro něj zorganizoval výjezd na mezinárodní turnaj ve stejném místě. V základní skupině dvouhry zvítězil Jakub Klokan nad oběma svými soupeři, když porazil Daniela Espinosu (Španělsko) 21:16, 21:12 i devátého nasazeného Cristobala Vallejo (Španělsko) 21:10, 22:24 a 21:10. Jako vítěz skupiny postoupil do k.o. systému. V prvním kole vyřazovacích bojů porazil účastníka nadcházejícího evropského šampionátu Calina Grajdieru (Rumunsko) 25:23 a 21:18. Ve čtvrtfinále potom ale narazil na jedničku Mistrovství Evropy, Portugalce Tiaga Berenguera a po setech 6:21, 4:21 si ze španělského ostrova odváží čtvrtfinálovou účast. Čeští reprezentanti na generálce před ME chyběli a neúčastnili se ani pároví spoluhráči Jakuba Klokana, a tak ve čtyřhře startoval s Gonzalo Álvarezem (Španělsko) a ve smíšené čtyřhře potom s Romili Vakk (Estonsko). V obou disciplínách se jim ale nepodařilo postoupit ze základní skupiny.