Kohoutová v boji proti čínské nadvládě při JIS ve Slovinsku

Otočec (Slovinsko) – Markéta Kohoutová odehrála turnaj Junior International Series ve Slovinsku, který se proměnil doslova v čínské mistrovství. Čínští badmintonisté totiž zvítězili ve všech pěti disciplínách a z dvaceti medailových sad jim unikly jen čtyři. Kohoutová před turnajem absolvovala ve slovinském Otočci dva tréninky s Veronikou Dobiášovou. Nejlepší hráčka klubu, která bojuje o světové body v soutěžích dospělých, byla při juniorském turnaji, na kterém sama vybojovala v roce 2016 bronzovou medaili ve dvouhře, v roli trenérky. Při druhém tréninku se k dvojici ze Super Stars Most přidal i maltský tým a Slovenka Natália Slobodová. Ti se také stali po dobu turnaje svěřenci Veroniky Dobiášové. Markéta Kohoutová v první kole dvouhry bojovala proti Sun Zi Chun (Čína) a i přes dobrý výkon podlehla své soupeřce 7:21, 15:21. Také ve čtyřhře Markéta Kohoutová s Francescou Clark (Malta) narazily na čínské soupeřky Xu Wen Ying, Yuan An Qi a po setech 11:21, 8:21 pro ně soutěž skončila. Další cesta Markéty Kohoutové povede na Grand Prix A v Hradci Králové a na další mezinárodní turnaj German Ruhr U19 International.