Thea Kalkusová a Lucie Schlosserová vybojovaly postup na MČR

Most – Sportovní hala SportCenter Most hostila kvalifikační turnaj Grand Prix C kategorie do třinácti let, který rozhodl o postupujících na MČR této kategorie. Domácího prostředí využily ve svůj prospěch hráčky Super Stars Most. Thea Kalkusová do turnaje nastupovala jako nasazená jednička a po prvním volném kole v nervózním zápase nakonec porazila Jolanu Orosovou (Badminton Ústí n. L.) 14:21, 21:12 a 21:15. V semifinále již nezaváhala a Justýnu Řehákovou (BK TJ Baník Most) přehrála ve dvou setech 21:6, 21:15. Lucie Schlosserová byla nasazena jako 3/4 a po prvním volném kole si ve dvou setech poradila s Markétou Krejčíkovou (Badminton Ústí n. L.) 21:13, 21:10. V semifinále vyřadila ve dvou setech i turnajovou dvojku Ellu Ševelovou (Badminton Ústí n. L.) 21:10, 21:17. Finále tak bylo v režii hráček Super Stars Most. Z vítězství se po setech 21:12, 21:13 nakonec radovala Thea Kalkusová. Schlosserová s Kalkusovou potom suverénně ovládly i čtyřhru dívek. Finále vyhrály nad Orosovou s Ševelovou (Badminton Ústí n. L.) ve dvou setech 21:13, 21:18 a radovaly se z premiérového postupu na MČR kategorie do třinácti let. Thea Kalkusová přidala ještě třetí zlato ve smíšené čtyřhře společně s Jakubem Šolcem (TJ Slovan Vesec).