Neskutečný zážitek, hodnotí svoji účast na Mistrovství Evropy Dobiášová s Brožkovcovou

Saarbrücken (Německo) – Veronika Dobiášová a Veronika Brožkovcová si zahrály na Mistrovství Evropy 2024. Neskutečný zážitek, popisují obě hráčky. Být v blízkosti velkých hvězd, zažít atmosféru největší evropské soutěže ve sportu, který je vaší životní náplní, a navíc při ní odehrát zápas je něco nepopsatelného. Moc jsme si to užily. V zápase proti reprezentantkám Rakouska Sereně Au Yeong a Katharině Hochmeir držely hráčky Super Stars Most v první polovině prvního setu krok, poté jim soupeřky mírně podskočily a náskok si o šest bodů udržely 15:21. Ve druhém setu se potom naše hráčky zkusily zaměřit na slabiny soupeřek, ale to je lehce svázalo a po několika nevynucených chybách soupeřky v druhém setu zvítězily 11:21. Evropský titul si připsali Margot Lambert s Anne Tran (Francie). Českou republiku na ME 2024 zastupovaly celkem čtyři deblové páry a dvě singlistky, ale pouze Tereze Švábíkové se podařilo po vyrovnaném zápase vybojovat jeden vítězný zápas. To je důkaz, jak je evropská špička silná a už jen samotná kvalifikace na evropský šampionát je velkým úspěchem. Díky Nadaci Sova mohly obě naše hráčky zůstat v dějišti šampionátu až dokonce, sledovat zápasy těch nejlepších, být s nimi v blízkém kontaktu a sbírat zkušenosti a motivaci pro další náročnou práci.

Mistrovství Evropy 2024
dvouhra body čtyřhra body mix body
Veronika Dobiášová
—– —- 17.-32. 2220 —– —-
Veronika Brožkovcová —– —- 17.-32. 2220 —– —-

kompletní výsledky

Nadace Sova podpořila účast na ME 2024 částkou 10.000,- Kč
Český badmintonový svaz podpořil účast na me 2024 částkou 50 EUR.
fotogalerie z me 2024