> Aktuality > Články > 2005-2006

Pokorná s Kokoškovou zvítězily v Liberci

Liberec - Badmintonistky Super Stars Most Pavlína Pokorná a Radka Kokošková zvítězily v severočeském Grand Prix C staršího žactva ve čtyřhře dívek. Na turnaji, který uspořádala tělovýchovná jednota Vesec v Liberci se sešlo 20 nejlepších chlapců a 20 nejlepších dívek ze severních Čech, badmintonový klub Super Stars Most reprezentovalo třináct hráčů. Pavlína Pokorná a Radka Kokošková nastupovaly do čtyřhry dívek jako turnajové jedničky, svou roly potvrdily a vybojovaly tak právo účasti při Grand Prix ČR v Orlové - Lutyni. Ve čtvrtfinále zdolaly po setech 11:2 a 11:7 dvojici TJ Proboštov Dragounová, Fričová. V semifinále po třísetové bitvě se svými klubovými spoluhráčkami Janou Mladou a Zuzanou Jeřichovou (11:7, 3:11 a 11:2) postoupily do finále turnaje. Tam se potom střetly s libereckým párem Ježková, Kerdová a suverénně zvítězili po setech 11:4 a 11:7. Mladá s Jeřichovou si odvezly z Liberce 3.-4.místo. David Mareška a Miroslav Němeček vybojovali 3.-4.místo ve čtyřhře chlapců. Stejnou příčku vybojovala Zuzana Jeřichová a Stanislav Bílek ve smíšené čtyřhře. Velmi dobře si vedly dívky ze Super Stars Most i ve dvouhrách. Zuzana Jeřichová potvrdila svoji formu a obsadila po vítězstvích nad Kateřinou Kratochvílovou (BK TJ Banik Most) 13:11, 11:4 a Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 11:7, 11:6 čtvrtou příčku. Jeřichová je hráčkou mladšího žactva a v současné době se dokázala probojovat mezi nejlepší hráčky severních Čech ve třech kategoriích. Jeřichová má  přímí postup pro Grand Prix C v kategoriích do třinácti let, do patnácti let i do sedmnácti let. Jeřichová obsadila 4.příčku za klubovou spoluhráčkou Radkou Kokoškovou, která si z Liberce odvezla 3.místo.