> Aktuality > Články > 2005-2006

Bílek a Valenta vítězi, Salačová a Svobodová překvapily

Ústí n.L. - Při posledním Grand Prix Ústeckého kraje kategorie do třinácti let bojovalo o postupy pro severočeské Grand Prix 25 dívek a 21 chlapců. Badmintonový klub Super Stars reprezentovalo osmnáct hráčů ze třech částí Super Stars Most, Super Stars Litvínov a Super Stars Podbořany, vybojovali jedenáct umístění na stupních vítězů a to i přesto, že pořadatel zrušil smíšenou čtyřhru. Stanislav Bílek jasně kraloval dvouhře chlapců, v úvodním kole přehrál Rostislava Elsnice (BK Mius Teplice) 11:0, 11:1, ve čtvrtfinále Vojtěcha Řeháka (TJ Proboštov) dvakrát 11:0 a v semifinále Martina Krále (BK TJ Baník Most) 11:4, 11:0. Stejně snadnou cestu do finále měl i Bedřich Valenta, který nejprve zdolal Vladimíra Duška (BK TJ Baník Most) 11:1, 11:2, ve čtvrtfinále Jana Dupáka (BK Mius Teplice) 11:2, 11:5 a v semifinále Jiřího Vodrážku (Super Stars Most), který nakonec obsadil 3.-4.příčku,  po setech dvakrát 11:3. Ve finále zvítězil zkušenější a o dva roky starší Stanislav Bílek 11:9, 11:1. Postup pro Grand Prix severních Čech vybojoval ještě i litvínovský Marek Švácha. Mezi děvčaty se o překvapení postarala Kateřina Salačová (Super Stars Most), když teprve při svém třetím startu v soutěži obsadila druhou příčku. Ve druhém kole porazila přemožitelku ústecké Tran Thi Thu Trang, Romanu Svobodovou (Super Stars Litvínov), 11:0, 11:4. Do semifinále se probojovala vítězstvím nad Martinou Ottovou (BK Mius Teplice) 11:4, 11:2 a do finále postoupila po třísetovém boji (4:11, 11:8, 11:8) s turnajovou jedničkou Šárkou Levovou (Super Stars Litvínov), která si z turnaje nakonec odvezla 3.-4.příčku. Salačová bojovala statečně i ve finále, když podlehla až ve třech setech 11:5, 5:11 a 3:11 proboštovské Řehákové. Stanislav Bílek a Bedřich Valenta poté suverénně ovládli i čtyřhru chlapců. Ve čtvrtfinále na ně nestačil pár Erban, Elsnic (TJ Chemička Ústí n.L./BK Mius Teplice), Bílek s Valentou zvítězili 11:0, 11:2. O postup do finále se potom utkali s dvojicí Lukáš Flutka, Daniel Zishka (Super Stars Podbořany). Bílek s Valentou opět zvítězili, tentokrát po setech 11:2, 11:3. Zishka a Flutka si z turnaje odvezli výborné 3.-4.místo, stejně jako dvojice Super Stars Most Vítek Mertl, Jiří Vodrážka . Bílek s Valentou potom ve finále nezaváhali a zvítězili 11:0, 11:5 nad teplickým párem Dupák, Černý. Čtyřhra dívek se odvíjela podobně jako dvouhra. Překvapivého výsledku tentokrát dosáhla Romana Svobodová (Super Stars Litvínov) ve dvojici se Šárkou Řehákovou (TJ Proboštov), když obsadily konečné druhé místo. Nejprve zdolaly domácí pár TJ Chemičky Ústí n.L. Marie Militká, Hana Zdráhalová 11:1, 11:6, ve čtvrtfinále potom opět ústeckou dvojici Michaela Lazarová, Tran Thi Thu Trang 11:5, 11:4 a o postup do finále do třetice hráčky TJ Chemičky Ústí n.L., Markétu Šikulovou s Mai Phuong Pham. Řeháková se Svobodovou sice ve finále podlehly a obsadily konečné druhé místo, ale pro Romanu Svobodovou byl premiérový start v soutěži i tak velice úspěšný.

Badmintonové kurty | Aktuality | Mostecká amatérská liga | Firemní badmintonová liga | Super Stars Camp 2018 | Super Stars Podbořany | Žebříčky | Badmintonová Olympiáda | Video | Trenérský tým | Badmintonové vybavení | Kontakty | Mapa stránek

Formule shop, Ferrari, McLaren, F1, poedmity, obchod Ložní povlečení masážní křesla, masáž, relax, levnéBrusivo, Elastická brusiva, Brusné houby, Flexopol Hodinky pánské dámské Dárky pro muže