> Aktuality > Články > 2008-2009

Veronika Dobiášová vyhrála Most Junior Cup

Most – Netradičně v pondělí, 17. listopadu, uspořádal BK TJ Baník Most 6. turnaj Most Junior Cup, na kterém měl badmintonový klub Super Stars Most celkem 14 zástupců. Nově se představili i juniorští hráči z pobočky Super Stars Litvínov. Pro velký počet účastníků byli badmintonisté  rozděleni do dvou skupin, vždy podle ročníků a hrál se jeden set do patnácti bodů. Největšího úspěchu ve dvouhře dívek dosáhla Veronika Dobiášová, která v základní skupině vyhrála všechny své zápasy a mohla se tak utkat o prvenství v tomto turnaji. Ve finálovém utkání Dobiášová porazila Lucii Borovskou (BK TJ Baník Most) 15:8 a nenašla tak v celé soutěži jedinou přemožitelku. Dařilo se i ostatním hráčkám Super Stars Most. Lucie Paurová obsadila ve své skupině druhé místo a mohla se tak zúčastnit boje o umístění na stupních vítězů. Soupeřka Veronika Nová (OS BK Goram Teplice) si ovšem zápas ohlídala a Lucii Paurovou porazila v poměru 5:15. Do bojů o třetí místo zasáhli i Martin Trégl a Lukáš Zischka (Super Stars Podbořany), kteří shodně ve svých skupinách obsadili druhé místo. Oběma hráčům se zápasy nepovedly a tak Martin Trégl po prohře s Lukášem Pátkem (BK TJ Baník Most)10:15 obsadil nepopulární čtvrté místo. Stejně tomu tak bylo i v utkání Lukáše Zischky proti Ondřeji Královi (BK TJ Baník Most), kde protihráč vyhrál 4:15. Všichni hráči na turnaji předvedli skvělé výkony, třebaže nedosáhli na příčky nejvyšší.

autor článku: Martina Fartágová