> Aktuality > Články > 2011-2012

První titul pro Jeníčka, tři zlaté pro Dobiášovou

Most - Filip Jeníček se stal během Přeboru Ústeckého kraje kategorie patnáctiletých největším překvapením. Veronika Dobiášová potom vybojovala zlatý hattrick, i když startovala ve starší věkové kategorii. Společně tato dvojice vybojovala krajský titul ve smíšené čtyřhře. Ve třísetovém finále porazili klubové spoluhráče Lukáše Zischku s Lucií Paurovou 21:19, 19:21 a 21:16. Pro Filipa Jeníčka to byl první krajský titul. Bronzovou příčku přidali Lukáš Linhart s Anetou Skuhrovou. Filip Jeníček ve dvouhře chlapců ve druhém kole vyřadil Filipa Lukeše (OS BK Goram Teplice) 21:5, 21:12 a v semifinále těsně podlehl klubovému spoluhráči Lukáši Zischkovi (Super Stars Podbořany) 14:21, 20:22. Lukáš Zischka potom statečně bojoval i ve finále, krajský titul mu ale utekl o dva body ve třetím setu nastavené hry 18:21, 21:14 a 23:25. Ve dvouhře dívek do finále opět jasně postoupila stejná dvojice jako v o dva roky mladší kategorii třináctiletých, Veronika Dobiášová a Lucie Paurová. Třísetové finále 16:21, 21:16, 21:14 na svoji stranu nakonec strhla opět Veronika Dobiášová a připsala si již čtvrtý krajský titul v tomto roce. O bronzovou příčku se dělily Denisa Černá (Super Stars Litvínov) a Aneta Skuhrová (Super Stars Podbořany). Pátý krajský titul si Veronika Dobiášová vybojovala společně s Lucií Paurovou ve čtyřhře dívek. Největšími soupeřkami jim byly finalistky, týmové spoluhráčky Aneta Skuhrová a Vendula Štroblová, přesto Dobiášová s Paurovou zvítězily jednoznačně dvakrát 21:9. Bronz si vybojovaly Veronika Brožkovcová a Denisa Černá. Překvapení se událo i ve čtyřhře chlapců, když Filip Jeníček s Davidem Wittauschem vyřadili turnajové dvojky Lukáše Linharta a Zischku 16:21, 22:20, 21:19 a postoupili do finále. V něm se prozatím museli sklonit před dvojicí Ondřej Valter (OS BK Goram Teplice) a Martin Bolina (TJ Chemička Ústí n.L.). Filip Jeníček pomalu úročí své tréninky v Badmintonové Akademii Lukáše Kroce a začíná se probojovávat na medailová umístění.