> Aktuality > Články > 2013-2014

Michal Vaňata zvítězil při Grand Prix třináctiletých

Most – Při prvním turnaji kategorie třináctiletých obsadili hráči Super Stars Most sedm umístění na stupních vítězů. Přestože velká většina domácích hráčů měla zajištěn přímý postup na severočeské Grand Prix C, podařilo se i tak posbírat mnoho medailových umístění. Ve smíšené čtyřhře se nejdále probojoval Michal Vaňata a Tereza Pálková, kteří ve finále podlehli teplickému páru Vojtěch Hrabák, Andrea Picklová. Třetí místo a první umístění v kariéře na stupních vítězů si společně odnesli Ondřej Psota a Aneta Boháčová. Ondřej Psota zaznamenal během letní přípravy velké zlepšení a ukázal se i ve dvouhře chlapců. Přestože věkem stále patří mezi jedenáctileté, na turnaji mezi třináctiletými se rozhodně neztratil. V prvním kole porazil Martina Kytku (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:10. Poté se utkal se svým klubovým spoluhráčem, Michalem Vaňatou. Ondřej Psota Vaňatovi v prvním setu statečně vzdoroval, 16:21, ale ve druhém setu již Psotovi nezbyly síly a tak podlehl 10:21. Ondřej Psota ještě sehrál dva zápasy o možný postup na severočeské Grand Prix. V prvním duelu porazil Petra Bolinu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:13, 21:11, poté si překvapivě hladce poradil i s Jakubem Moravcem 21:9, 21:14 (BK TJ Baník Most) a zaslouženě si tak vybojoval postup na severočeské Grand Prix. Michal Vaňata ještě v semifinále porazil Michala Salavu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7, 21:14 a postoupil do finále. V něm už ale nestačil na Vojtěcha Hrabáka (OS BK Goram Teplice) a obsadil druhé místo. Společně s Hrabákem zvítězil Vaňata ve čtyřhře chlapců, třetí místo přidali po velice pěkném výkonu Ondřej Psota a Simon Angelo Vanegas. Mezi děvčaty obsadila třetí místo Tereza Pálková a společně s Anetou Boháčovou vybojovaly druhé místo ve čtyřhře dívek.