> Aktuality > Články > 2018

Anna Křížová zvítězila ve dvouhře dívek při Grand Prix třináctiletých

Most - Tréninkové centrum badmintonového klubu Super Stars Most ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most hostilo první turnaj série Grand Prix kategorie do třinácti let. Kvalifikačního turnaje pro severočeské Grand Prix C se účastnila jen čtveřice hráčů z domácího klubu, dalších deset totiž mělo zajištěn přímý postup podle žebříčkového postavení. Anna Křížová (Super Stars Most) byla turnajovou jedničkou dvouhry dívek. V semifinále po třísetovém utkání zdolala Lucii Palaščákovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 22:20, 18:22 a 21:17. Ani finále nebylo lehkou záležitostí, třísetový souboj a dvakrát nastavená hra. Anna Křížová nakonec zápas dokázala ustát a zvítězila po setech 21:23, 21:18 a 23:21 nad Kateřinou Wasilkowou (Badminton Proboštov). Jedna z nejmladších členek Badmintonové Akademie Lukáše Kroce si tak připsala své první turnajové vítězství v kariéře. Pavel Stejskal si potom zajistil postup ve dvouhře chlapců třetím místem. Společně s Jiřím Macalem, který byl zároveň nejmladším hráčem ve startovním poli, obsadili třetí místo ve čtyřhře chlapců. Druhou nejmladší potom byla Tereza Čechová (Super Stars Most), která se také účastnila svého prvního turnaje ze série Grand Prix. Společně s Annou Křížovou se umístily na třetím místě čtyřhry dívek. Stejná příčka patřila Pavlu Stejskalovi s Annou Křížovou i ve čtyřhře smíšené.