> Aktuality > Články > 2006-2007

Pavlína Pokorná bude startovat na Mistrovství České Republiky

Ústí n.L.  – Badmintonistka Super Stars Most, Pavlína Pokorná, vybojovala postup pro Mistrovství České Republiky. Přestože je teprve hráčkou mladší věkové kategorie do patnácti let,  podala při severočeském přeboru sedmnáctiletých velmi dobrý výkon.  Ve dvouhře dívek porazila Terezu Cinkovou (TJ Proboštov) 21:17, 21:18 a ve čtvrtfinále jednu z favoritek na postup pro MČR , Evu Dragounovou (TJ Proboštov), po setech 21:19 a 21:18. Postup do semifinále zajistil Pokorné účast ve vrcholné soutěži kategorie sedmnáctiletých. Nezměnila na tom ani porážka od turnajové jedničky Petry Pilařové (TJ Chemička Ústí n.L.). Pokorná obsadila celkovou 3.příčku. Za zmínku stojí i vítězství Barbory Turfandovové nad libereckou Lucií Ježkovou 21:19, 22:20 a dobrý výkon Radky Kokoškové. Semifinálovou účast ve dvouhře zaznamenal i David Mareška, když ve čtvrtfinále porazil papírově silnějšího Martina Šídu (VSK Slavia TU Liberec) v dramatickém utkání 12:21, 23:21 a 23:21. Mezi chlapci sehrál Miroslav Němeček s turnajovou dvojkou Markem Löfflerem (OS BK Goram Teplice) třísetové utkání 21:17, 19:21 a 8:21. Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová si ještě připsaly další medailovou příčku v podobě třetího místa ve čtyřhře dívek.