> Aktuality > Články > 2007-2008

Krajskému přeboru patnáctiletých také dominovali Super Stars

Most – Stejně jako při Přeboru Ústeckého kraje kategorie do třinácti let, dominovali hráči Super Stars Most i ve stejné soutěži starší kategorie patnáctiletých. Finále smíšené čtyřhry obstarali pouze hráči Super Stars Most. Na půdě konkurenčního BK TJ Baníku Most se ve finále střetli Stanislav Bílek se Zuzanou Jeřichovou a Tomáš Hába s Janou Mladou. Hába s Mladou nakonec po třísetovém utkání 14:21, 21:17, 21:19 porazili turnajové jedničky Bílka s Jeřichovou a stali se krajskými přeborníky. Třetí místo vybojovali Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou. Tomáš Hába zaslouženě zvítězil ve dvouhře chlapců. Turnajová dvojka, Tomáš Hába, postupně porazil spoluhráče Romana Dokládala (Super Stars Most) 21:2, 21:9, Tomáše Veselého (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:4, 21:7, v semifinále nakonec třetího Bedřicha Valentu (Super Stars Most) 21:17, 21:18 a ve finále Stanislava Bílka (Super Stars Most) 21:7, 21:18. Za zmínku jistě stojí i vítězství Romana Dokládala v úvodním kole dvouhry chlapců nad o čtyři roky starším Adamem Růžikou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:14, 13:21 a 21:17. Konkurenci neměli ani dívky. Zuzana Jeřichová, ve druhém kole, porazila Janu Cardovou (TJ Proboštov) 21:4, 21:0, ve čtvrtfinále Michaelu Loukotovou (Super Stars Most) 21:13, 21:5 a v semifinále Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:10, 21:7. Druhou finalistkou se stala třetí nasazená Jana Mladá, když ve druhém kole porazila Lindu Petráškovou (BK TJ Baník Most) 21:6, 21:11, ve čtvrtfinále Pavlínu Matysovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:5, 21:6 a v semifinále Annu Fričovou (TJ Proboštov) 21:19, 21:14. Mladá statečně odolávala turnajové jedničce Jeřichové i ve finále a přebornici Ústeckého kraje pro rok 2008 podlehla až ve třech setech 22:20, 15:21 a 15:21. Ve čtyřhře chlapců potvrdili roli turnajových jedniček Tomáš Hába se Stanislavem Bílkem. Hába tak završil hattrick v podobě třech krajských titulů. Hába s Bílkem ve finále porazili dvojici Jan Machač, Martin Král (BK TJ Baník Most) 21:13, 21:19. O třetí příčku se dělili Bedřich Valenta a Michael Jareš s Danielem Zischkou (Super Stars Podbořany) a Jiřím Vodrážkou. Děvčata si po vítězstvích v úvodních kolech odehrála klubové semifinále, Zuzana Jeřichová s Janou Mladou porazily Michaelu Loukotovou s Veronikou Koldovou 21:10, 21:9. Vítězsky tohoto semifinále neměly problém ani ve finále. Jeřichová s Mladou zdolaly Annu Fričovou (TJ Proboštov) s Kateřinou Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:10, 21:13. Super Stars tak rozšířili sbírku krajských titulů po soutěžích dospělých, mladších a starších žáků na dvanáct.