> Aktuality > Články > 2008-2009

Družstvo dospělých podlehlo až ve finále Play-off

Liberec – Družstvo Super Stars Most se již podruhé v řadě probojovalo až do finále severočeského play-off smíšených družstev dospělých. Po základní části si hráči Super Stars Most drželi průběžnou třetí příčku, která jim zajistila velmi přijatelného čtvrtfinálového soupeře. Tím bylo družstvo TJ Proboštov. Super Stars Most do tohoto utkání nastupovali jako favorité a svoji roli také potvrdili. Svého soupeře přehráli hladce 7:1. Jediný bod Super Stars Most ztratili ve třetí dvouhře mužů, kde již za stavu 1:2 v prvním setu musel Štěpán Kroc své utkání nedobrovolně ukončit pro zranění. Po ošetření v liberecké nemocnici koukal na to, jak si počínají jeho spoluhráči pouze jako divák. Tato událost oslabila tým před náročným semifinálovým utkáním proti BK TJ Baníku Most, který skončil v základní části o příčku lépe, tedy na druhém místě. Hned v prvním utkání překvapivě mladý pár Super Stars Most, Stanislav Bílek a Zuzana Jeřichová potrápil zkušeného Jiřího Krále s Veronikou Doušovou. Bílek s Jeřichovou sice soupeřům podlehli ve třech setech 22:20, 21:13, 21:17 (0:1), ale získali velmi důležitý set. Stanislav Bílek a Karel Šikal podlehli dvojici Pavel Bleyer, Jan Kanajlo 17:21, 13:21 (0:2). Martina Fartágová a Pavlína Pokorná potom vítězstvím nad Renatou Žateckou a Veronikou Doušovou po setech 18:21, 21:16, 21:15 snížily stav na 1:2. Marek Eliáš a Martin Kožár srovnali na 2:2, když porazili první čtyřhru BK TJ Baníku Most, Svatopluk Hofman, Jan Syrový 21:12, 18:21 a 21:17. V tuto dobu začínali někteří hráči BK TJ Baníku Most lehce neunášet situaci. Pavel Bleyer ve třech setech porazil Karla Šikala 22:20, 12:21, 15:21 ve třetí dvouhře mužů (2:3) a Jiří Král v dalším třísetovém utkání zdolal Marka Eliáše 15:21, 22:20, 17:21 (2:4). Situace se vyvíjela lépe pro BK TJ Baník Most, Super Stars Most si nemohli dovolit ze dvou zápasů prohrát ani jediný a ještě hlídat skóre. Zuzana Jeřichová jasně přehrála Renatu Žateckou 7:21 a 15:21 (3:4). Martin Kožár tak měl v rukou srovnání a zajištění postupu lepším skóre. V prvním setu zvítězil 21:12, druhý prohrál 14:21. Ve třetím setu opět zabojoval, zvítězil v poměru 21:14 a srovnal stav na konečných 4:4. Počítalo se tedy skóre a protože nerozhodli ani sety 11:11, rozhodli až samotné míče, na které vyhráli Super Stars Most v poměru 403:399. Po náročném utkání tedy do finále přes tým, který v loňské sezóně sestoupil z II.celostátní ligy, postoupili hráči Super Stars Most i bez zraněného Štěpána Kroce. Značně unavený tým Super Stars Most potom ve finále podlehl družstvu VSK Slavia TU Liberec 2:6 a již podruhé v řadě zůstal těsně za branami postupu do kvalifikace o druhou celostátní ligu. Body ve finále zajistili Marek Eliáš s Martinem Kožárem vítězstvím v první čtyřhře mužů nad Mirkem Šídou a Milanem Šírem 21:19, 20:22, 21:16 a Zuzana Jeřichová vítězstvím nad Janou Nejedlovou 21:18, 21:11.