> Aktuality > Články > 2007-2008

Pokorná a Turfandovová bronzové při GPA U17

Dobruška  – Pavlína Pokorná a Barbora Turfandovová reprezentovaly badmintonový klub Super Stars Most při celostátním turnaji Grand Prix A kategorie mladšího dorostu v Dobrušce. Po vítězství při severočeském Grand Prix C, který byl zároveň kvalifikačním turnajem na republikovou soutěž, byla cílem obou hráček medaile z nejvyšší soutěže. V osmifinále porazily Denisu Solaříkovou (TJ Slavoj Podivín) a Kateřinu Maixnerovou (TJ Astra ZMZ Praha) po setech 21:16, 21:11. Ve čtvrtfinále bojovaly ve třech setech proti dvojici Veronika Kouřimská (SK Motorlet Praha) a Kateřina Komárková (TJ Sokol Meteor Praha Radotín). V prvním setu zvítězily těsně 22:20, druhý set se jim však nevydařil a podlehly 13:21. Třetí rozhodující set po boji vyhrály v poměru 21:18. Medaili tak měly jistou a do semifinále nastupovaly se splněným cílem proti turnajovým jedničkám Kateřině Tomalové (TJ Sokol Klimkovice) a Petře Pilařové (TJ Chemička Ústí n.L.). Pokorná s Turfandovovou v tomto utkání hrály s příliš velkým respektem a po setech dvakrát 14:21 jim bronzová medaile zůstala.