> Aktuality > Články > 2016

Bedřich Valenta druhý ve dvouhře při Poháru Akademie 2016

Most - Grand Prix B Pohár Badmintonové Akademie Lukáše Kroce má další vítěze. Během uplynulého víkendu se do sportovní haly TJ Lokomotiva Most sjelo devětaosmdesát badmintonistů z celé České republiky, ale i Slovenska, Německa a Spojených států amerických. V nejobsazenější disciplíně, dvouhře mužů bojovala trojice zástupců domácího klubu Super Stars Most. Podle očekávání se nejlépe dařilo čtyřnásobnému vítězi turnaje a turnajové jedničce Bedřichu Valentovi. Do turnaje vstoupil ve druhém kole proti Vojtěchu Legátovi (TJ Sokol Doubravka Plzeň) a zvítězil hladce 21:11, 21:9. Ve třetím kole si poradil s Lukášem Myšákem (TJ Astra ZM Praha) 21:12, 21:10 a postoupil do čtvrtfinále. Ve třech setech v něm zdolal Jaroslava Holečka (TJ Sokol Králův Dvůr) 21:17, 19:21 a 21:12. Semifinále bylo opět hladkou záležitostí, ale přesto jako by se Bedřich Valenta ve své hře hledal, nakonec ale zvítězil po setech 21:12, 21:16 nad Jakubem Zahrádkou (TJ Astra ZM Praha). Ve finále ale podlehl těsně ve třech setech 17:21, 21:16 a 18:21 Janu Hubáčkovi (TJ Montas Hradec Králové). Po čtyřech prvenstvích nakonec vybojoval ve velké konkurenci druhé místo. Druhou medaili pro Super Stars Most vybojovala ve čtyřhře žen dvojice Jana Panochová, Lucie Paurová. V prvním kole zdolaly Lucii Borovskou (BK TJ Baník Most) s Veronikou Kubečkovou (TJ Sokol Dobruška) 20:22, 21:17, 21:18, ve čtvrtfinále potom bojovaly s Valerií Ondráškovou (Super Stars Most) a Zuzanou Matějkovou (TSV BW Röhrsdorf - Německo). Panochová s Paurovou nakonec zvítězily po setech 18:21, 21:15, 21:17 a postoupily mezi nejlepší čtyři páry turnaje. Po prohře s turnajovými dvojkami Nikolou Fridrichovou (USK Plzeň) a Zuzanou Jeřichovou (TJ Sokol Doubravka Plzeň) 15:21, 19:21 obsadily konečné třetí místo. Ve dvouhře žen se při absenci klubové jedničky a dvojky probojovala nejdále Jana Panochová (Super Stars Most). Po vítězství druhého kola nad klubovou spoluhráčkou Valerií Ondráškovou 21:15, 21:17 se probojovala do čtvrtfinále, tam ji ale zastavila Lucie Krejčová (TJ Sokol Králův Dvůr) v těsném souboji 18:21, 21:18 a 21:23. Vítězkou se nakonec stala Zuzana Klusoňová (TJ Astra ZM Praha).