> Aktuality > Články > 2011-2012

Dvě zlaté a pět bronzových medailí z Izraele

Rishon Le Zyion (Izrael) - Badmintonisté klubu Super Stars Most vybojovali při mezinárodním turnaji v Izraeli dvě zlaté a pět bronzových medailí. Výjimečných výsledků dosáhli v konkurenci více jak dvou stovek hráčů ze šestnácti zemí světa.   V čele stály výpravy z badmintonových velmocí jako je Čína, Indie nebo Dánsko. Českou vlajku hájil pouze badmintonový klub Super Stars Most a stal se prvním českým klubem, který na tomto turnaji bojoval. Také slovenskou výpravu tvořil hráč Super Stars Most, Samuel Repiar. Kromě jmenovaných zemí se na turnaji představili hráči z Bulharska, Řecka, Kypru, Litvy, Lotyšska, Chorvatska, Estonska, Polska, Ukrajiny, Ruska a početná skupina domácích, tedy Izraelských hráčů. Turnaj byl zahájen nástupem všech národů s vystoupením místní taneční skupiny. Při turnaji byly k vidění opravdu nevídané boje, při kterých reagovala na jednotlivé míče celá hala a atmosféra připomínala šampionát dospělých, přitom se po kurtu proháněli hráči juniorských kategorií, od jedenáctiletých až po devatenáctileté. Organizace turnaje byla propracována do nejmenších detailů a tím se tento turnaj stal nejlepším turnajem, na kterém Super Stars Most startovali a to již objeli téměř celou Evropu a několik soutěží absolvovali i na asijské půdě. Na vítězství ve smíšené čtyřhře dosáhla Lucie Paurová společně s Madsem Thøgersenem (Dánsko). Hned v úvodu turnaje se mohli pochlubit cenným skalpem, když vyřadili druhý nasazený pár Chen Chen Huang, Qian Xi Xian (Čína) po setech 21:14, 21:18. Paurová je tak první hráčkou klubu, která porazila hráče z této badmintonové velmoci. V dalším kole se potom utkali s Mykolasem Kaidalovasem (Litva) a klubovou spoluhráčkou Veronikou Dobišovou. Paurová a Thøgersen zvítězili po setech 21:8, 21:10. V semiinále také bez větších problémů zdolali domácí pár David Axelrod, Liza Chizov (Izrael) 21:9, 21:7. Největší souboj je čekal až ve finále proti ruskému páru Michael Lavrinkov, Anastasia Medveděva. Nakonec po třísetovém boji 10:21, 21:16 a 21:17 zvítězili a získali trofej za první místo při Israel Junior International 2012. Tento výsledek nebyl jediný. Zuzana Jeřichová a Veronika Koldová zvítězily ve čtyřhře starších juniorek, když porazily páry Andria Chysostomou (Kypr), Anna Pushakova (Lotyšsko) 21:16, 21:10, Anastasia Nesterova (Rusko), Margarita Tolja (Chorvatsko) 21:9, 21:7 a Alina Pugach (Izrael), Maria Avraamid ou (Kypr) 24:22, 21:13. Ve smíšené čtyřhře sedmnáctiletých Jakub Motejl a Jana Panochová vyřadili nejprve domácí pár Or Schraiver, Sandra Mirtzin (Izrael) po třech setech 18:21, 21:19 a 21:13. Poté prošli do semifinále přes Maxima Gavrilova (Rusko) a Yamit Azguri (Izrael) 21:12, 21:19. Nakonec si pár Motejl, Panochová odvezli bronzové medaile, když o postup do finále podlehli dvojici Alexandr Kozyrev, Anastasia Nesterova (Rusko) 11:21, 15:21. Bronzovou medaili si ze smíšené čtyřhry odvezli také Samuel Repiar a Veronika Koldová, ti bojovali v kategorii devatenáctiletých. Veronika Dobiášová a Lucie Paurová si připsaly další mezinárodní bronz ze čtyřhry dívek. O postup do finále podlehly páru Liza Chizov (Izrael), Aleli Zoi (Řecko) 19:21, 17:21. Vítězkami se nakonec stala čínská dvojice Qian Xi Xian, Xu Ying Zhou. Zuzana Jeřichová a Veronika Koldová přidaly bronzové medaile ze dvouhry devatenáctiletých, skončily na prvním a druhém místě základní skupiny a poté bojovaly o konečné pořadí v klasickém k.o. systému. Zuzana Jeřichová podlehla v semifinále Anastasii Nesterové (Rusko) 18:21, 17:21 a Veronika Koldová pozdější vítězce Alině Pugach (Israel) 12:21, 21:11 a 17:21. Velmi zajímavou podívanou předvedli ve finále dvouhry chlapců kategorie třináctiletých Rahul Bharadwaj (Indie) a Karthikey Gulshan Kumar (Indie), kteří jsou součástí indického národního výběru. Oba hráči ukázali rozdíl mezi evropským a asijským badmintonem. Mostečtí trenéři poté pohovořili s trenérem juniorské reprezentace Indie o tréninkové přípravě dětí. Další skvělé utkání předvedli Rahul Bharadwaj a Karthikey Gulshan Kumar (Indie) ve finále proti Chen Chen Huang, Fang Kai (Čína), po nádherném souboji třináctiletých badmintonistů se z vítězství radoval opět indický pár 21:18, 24:22. Finálová utkání byla sehrána v podvečer, snímána televizí a společně s vyhlašováním výsledků, kdy hráči Super Stars Most stanuli sedmkrát na stupních vítězů, byl završen překrásný turnajový zážitek.