> Aktuality > Články > 2014-2015

Valenta, Koldová a Ondrášková vyhráli Pohár Akademie

Most - Sportovní hala TJ Lokomotiva Most hostila turnaj Grand Prix B dospělých - Pohár Badmintonové Akademie Lukáše Kroce. Na turnaj zavítali hráči z první desítky českého národního žebříčku, ale i hráči ze zahraničí. Do hry se zapojilo celkem devětasedmdesát badmintonistů. Mezi dvaačtyřiceti muži byl turnajovou jedničkou obhájce loňského prvenství, Bedřich Valenta. Ve druhém kole ho čekal nelehký soupeř, Marek Teller (TJ Sokol Meteor Radotín Praha). Valenta v tomto duelu zvítězil po setech 21:12, 27:25. V osmifinále přešel přes německého soupeře Steffena Grunerta (TSV Blau-Weis Röhrsdorf) 21:13, 22:20 a ve čtvrtfinále ve třech setech porazil Davida Pokorného (TJ Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:10, 20:22 a 21:16. O postup do finále dvakrát 21:10 zdolal Michala Hamáčka (TJ Montas Hradec Králové) a ve finále 21:17, 21:15 Jakuba Zahrádku (TJ Astra ZM Praha). Ve dvouhře žen se mezi nejlepší osmičku probojovaly tři hráčky z domácího Super Stars Most. Valerie Ondrášková nakonec po třech setech podlehla turnajové jedničce Dominice Kurzové (TJ Astra ZM Praha) 21:13, 20:22, 14:21 a jen těsně zůstala za branami semifinále. Dařilo se Janě Panochové, která naopak třísetové utkání dokázala obrátit ve svůj prospěch a vítězstvím nad třetí nasazenou Lucií Krejčovou (TJ Sokol Králův Dvůr) vybojovala postup mezi čtyři nejlepší. Třetí čtvrtfinalistkou byla teprve patnáctiletá Veronika Dobiášová, ta překvapivě snadno zvítězila nad Michaelou Myšákovou (TJ Astra ZM Praha) 21:14, 21:17. V nedělním semifinále ale tentokrát Dobiášová nestačila na svou klubovou spoluhráčku Janu Panochovou a obsadila konečnou třetí příčku. Panochová potom podlehla ve finále obhájkyni loňského prvenství Dominice Kurzové (TJ Astra ZM Praha) po setech 14:21, 18:21 a z turnaje si odváží první stříbrnou příčku z celostátního turnaje dospělých. Velmi zajímavá byla také čtyřhra žen. Martina Fartágová s Veronikou Dobiášovou po snadném vítězství prvního kola vyřadily turnajové dvojky Dominiku Kurzovou a Michaelu Myšákovou (TJ Astra ZM Praha) 21:19, 21:18. Do semifinále se také probojovaly Veronika Koldová s Valerií Ondráškovou vítězstvím nad Nikolou Fridrichovou (USK Plzeň) a Zuzanou Matějkovou (TSV Blau-Weis Röhrsdorf) 21:9, 13:21 a 21:17. Zásluhou Vlasty Phamové hrající s Marcelou Nesvedovou (TJ Jiskra Nejdek) měli Super Stars Most své zastoupení ve třech ze čtyř semifinálových párů. Do finále ale nakonec prošly jen Veronika Koldová s Valerií Ondráškovou. Ty po třech setech 21:17, 17:21 a 21:15 zvítězily nad Terezou Lajdovou se Zuzanou Klusoňovou (TJ Astra ZM Praha). Medaile pro Super Stars Most přišly také ve smíšené čtyřhře. Druhý bronz vybojovala Vlasta Phamová, která nastupila s Danielem Skrčeným (BaC Kladno). Stříbrnou příčku potom Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou. Hráči Super Stars Most v dobře obsazeném turnaji vybojovali dvě prvenství, dvě finálové účasti a čtyři bronzové medaile.