> Aktuality > Články > 2012-2013

Bedřich Valenta, tři sety s celostátní jedničkou

Praha-Vinoř - Bedřich Valenta v druhém celostátním turnaji dospělých prošel opět kvalifikací do hlavní soutěže. Nejprve ve třech setech porazil Jana Slatinského (VSK Slavia TU Liberec) 21:18, 14:21  a 21:18, poté Jakuba Klubala (SK Prosek Praha) 21:10, 21:13 a v kvalifikačním finále Otto Slabého (USK Plzeň) 21:10, 21:6. V hlavní soutěži Memoriálu Ing. Holobradého zvítězil v prvním kole nad Michalem Netíkem (TJ Astra ZM Praha) 21:10, 23:21 a v boji o postup do čtvrtfinále ve třech setech podlehl celostátní jedničce Petru Jelínkovi (BC RSC Brno) 21:16, 13:21 a 9:21. Mezi ženami se v hlavní soutěži představila Valerie Ondrášková, té se však příliš nedařilo, když v úvodním kole podlehla Veronice Doušové (BK TJ Baník Most) 18:21, 19:21. Zuzana Jeřichová se probojovala o kolo dále, když přehrála Kláru Dokládalovou (BK TJ Baník Most) 21:15, 21:13 a ve druhém kole podlehla Petře Hofmanové (TJ Sokol Dobruška) 19:21, 7:21. Veronika Koldová nakonec do dvouhry nenastoupila, ve druhém kole smíšené čtyřhry se totiž střetla se svým spoluhráčem a tento střet skončil ošetřením v jedné z pražských nemocnic. Druhé kolo vybojovali Bedřich Valenta s Janem Machačem ve čtyřhře mužů. Po vítězství nad dvojicí Petr Mazúr (SK Prosek Praha), Matěj Milý (SK Badminton Přerov) 21:15, 15:21, 21:12 je v dalším třísetovém utkání zastavil třetí nasazený pár Jan Segeč (USK Plzeň), Jan Jirásek (BaC Kladno) 19:21, 21:5, 21:12.