> Aktuality > Články > 2010-2011

Při V. Super Stars Cupu nejúspěšnější Klára Pálfi

Most - Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal závěrečný turnaj pro nejmladší věkovou kategorii U11. Turnaje se zúčastnilo celkem jedenadvacet hráčů z pěti klubů. Dívky i chlapci byli rozděleni do základních skupin, ve kterých sehráli dva sety do patnácti bodů. První dvě dívky a první dva chlapci postoupili ze skupin do pavouka, kde sehráli klasický k. o. systém na dva vítězné sety do jednadvaceti bodů. Jako jediný ze Super Stars Most postoupil druhým místem ze skupiny David Hájek. V prvním kole v boji o medaile podlehl Hájek Jakubovi Šrejberovi (TJ Chemička Ústí n. L.) 18:21 a 8:21. David Hájek obsadil konečné osmé místo. Nejmladším účastníkem turnaje byl teprve devítiletý Ondřej Vican z domácího pořádajícího klubu. Vican předvedl bojovný výkon a jistě o něm v budoucnu ještě uslyšíme. Mezi děvčaty měl badmintonový klub Super Stars Most jen dvě zástupkyně, a to z pobočky Super Stars Podbořany. Julie Skuhrová postoupila ze své skupiny jednoznačným vítězstvím nad Hanou Hamerschmitovou (BK TJ Baník Most) 15:0, 15:2 a nad Markétou Belákovou (BK TJ Baník Most) 15:11 a 15:10. Klára Pálfi postoupila do k. o. systému z druhého místa, když podlehla Adéle Srbové (BaC Esiko Kladno) 10:15, 14:15 a zvítězila nad Anetou Šlemerovou (BK TJ Baník Most) 15:11 a 15:6. V prvním kole porazila Klára Pálfi Markétu Belákovou 21:19 a 21:15. V boji o postup do finále ale podlehla 3:21 a 14:21 Pavlíně Seifertové. Pálfi sehrála ještě zápas o třetí místo, ale kladenská Adéla Srbová byla nad její síly. Čtvrté místo je tedy nejlepším umístěním hráčů ze Super Stars. Těžký los ve vyřazovacím systému měla Julie Skuhrová, která v prvním kole podlehla pozdější vítězce, Sonje Schořové (BaC Esiko Kladno) ve třech setech, 9:21, 21:17 a 16:21. Vítězem dvouhry chlapců se stal Jan Králíček (BK TJ Baník Most). Vítězové obou disciplín si jako hlavní odměnu odnesli dort s logem turnaje, hráči umístění na stupních vítězů vybojovali poháry. Všichni účastníci si odnesli drobné ceny a pamětní list nebo diplom. Premiérový start má za sebou Ondřej Šlapák a Ondřej Vican. Velkým zklamáním pro trenéry Super Stars byla neúčast několika nadějných hráčů z domácího klubu a jeho poboček, ale hlavně špatná spolupráce s rodiči.

autor článku: Martina Fartágová